פעילים של 'מיזם 100' בחולון הצליחו להציל גור חתולים שעבר התעללות, ברח ועלה על אי תנועה בכביש ראשי. הפעילים עצרו את התנועה, אספו את הגור ואף אימצו אותו בעצמם.

במוצאי שבת שעברה הבחינו תושבים בחולון בילד שמתעלל בגור חתולים קטן ברחוב ההסתדרות בעיר. הילד, שככל הנראה נבהל כשנתפס בשעת מעשה, בעט בחתול וברח מהמקום. התושבים ראו את החתול המבוהל נמלט לכיוון הכביש הראשי ומתיישב על אי תנועה באמצע הרחוב הסואן.

לאור המצב, הם יצרו קשר עם שלומי צצקס וציון עובד, שני מתנדבים מ'מיזם 100' שמסייעים בחילוץ בעלי חיים, והשניים מיהרו למקום.

ציון והחתול שניצל"קיבלנו את זה בהודעה פרטית בדף של מיזם ההתנדבות שלנו. עזבנו הכל ורצנו לשם", סיפר צצקס. "למרות החושך מיד זיהינו את החתול, שנראה עייף ותשוש. עד שהגענו הוא כבר היה ממש באמצע הכביש. הייתה סכנה מוחשית שיפגעו בו או שהוא יגרום לתאונה בין כלי רכב.

"למרות הסכנה היינו חייבים להיות מהירים. עצרנו את התנועה ללא חשש כי יש לנו ניסיון רב בחילוצים כאלה, וגם מסובכים יותר", הוסיף צצקס. "היינו

זהירים ולמזלנו הוא לא ניסה להימלט אלא נשאר במקום. בדיעבד, גילינו שהוא חתול חברותי ונעים. לקחנו אותו לווטרינר ושמנו לו צ'יפ. כל כך התחברנו אליו שאפילו החלטנו לאמץ אותו בעצמנו".

צצקס אומר שהם לא הצליחו לאתר את הילד שהתעלל בחתול או את משפחתו. "אני מאמין שילדי חולון לא נוהגים לעשות דברים כאלה ומקווה שגם הילד הזה לא יחזור על מעשיו" .

צצקס ועובד מתנדבים ב'מיזם 100', שפועל בחולון למען בעלי חיים. בעקבות השריפות הרבות שפרצו בשבוע האחרון, מפעיל המיזם קו חירום למשפחות עם בעלי חיים מהצפון שנותרו ללא קורת גג. 

בימים שבשגרה יש קו פתוח לתושבי חולון שצריכים סיוע עם בעלי חיים. במיזם מזמינים את התושבים להיעזר בהם במידת הצורך.