המחאה. הסתיימה בניצחון | צילום פרטי

בשבוע שעבר דיווחנו כי הורים מבית הספר 'המגינים' מוחאים נגד העברת גנים חרדיים לשטח בית הספר וכעת מתברר כי המאבק נשא פרי. 

כזכור, לפני מספר שנים הוסב מבנה בתוך בית הספר 'המגינים' שבשכונת תל גיבורים לגני ילדים לגלאי 3 עקב חוק טרכטנברג. המהלך שהיה אמור להיושת זמני תוכנן להסתיים בשנה שעברה, כאשר בתחילת השנה הנוכחית הועבר הגן למבנה קבע, אך המבנה לא שב לידי בית הספר.

תחילה המתינו ב'מגינים' להסרת הגדר והשבת המבנה תוך צפייה שהוא יאכלס כיתות אם לילדי כיתה א', שכבה שצפויה לגדול בשנה הבאה, אך אז הגיעה הבשורה כי המבנים יעברו לידי גורמי חינוך חרדים.

"אנחנו בית ספר חילוני, מעורב, עם הווי מסוים ופתאום רוצים להכניס לנו גטו חרדי בלב חצר בית הספר.הם מתכננים לצפות את הגדרות בברזנטים אטומים וליצור כניסה נפרדת, זה ממש לא הגיוני", מחאה יו"ר ועד ההורים בבית הספר, שרית סיטון, שיחד עם ההורים הובילה מספר השבתות בבית הספר.

לטענתם, בבית הספר יש מחסור בכיתות ומין הראוי הוא שהמבנה ישמש את התלמידים שלומדים ב'המיגינים'.

העירייה מצידה הגיבה כי בתי הספר הם מבנים ציבוריים שמצויים בבעלות העירייה והיא שקובעת, בהתאם לצורך ולסדרי העדיפויות, כיצד יאוכלסו וכי בתל גיבורים קיים צורך בגנים חרדיים אך ההורים המשיכו בצעדי מחאה במקביל להדברות מול מנהל החינוך ובתחילת השבוע התקבלה הבשורה כי נמצא פתרון לבעיה של 'המגינים'.

מנהל החינוך מסר להורים כי המבנה יחזור לבית הספר 'המגינים', אם כי בית הספר ידרש להשתמש בו עבור גני ילדים שבעתיד יזינו את כיתות א' של 'המגנים' ולא יוכל להיעזר בו עבור כיתות אחרות.