מפגינים אתמול, מול בניין העירייה | צילום פרטי  

אתמול (ה') נערכה הפגנת מחאה מול בניין עיריית חולון בדרישה לפטר את סגן ראש עיריית חולון, יואל ישורון, שהתבטא נגד מצעד הגאווה ומצעד ה'שרמוטות'. מאות הגיעו למחאות נגד אמירותיו הקשות של ישורון שפרסם בדף הפייסבוק שלו, כאשר כינה את הצועדים, בין השאר, "בהמות חרמנים", ו"מכוערות ובהמות".

ראש עיריית חולון, מוטי ששון, התנער מדבריו ואף זימן אותו לשיחת נזיפה, ישורון התנצל מספר פעמים אך רבים עדיין דורשים כי יתפטר מתפקידו.

במהלך ההפגנה נאם מנכ"ל ישראל חופשית, אורי קידר ואמר "ביוני 2018 בישראל, נגמרה התקופה שבה חבר במפלגת השלטון שמחזיק בתפקיד נבחר ציבור בכיר באחת מהערים הגדולות בארץ יכול לתקוף את קהילת הלהט"ב בפרהסיה, לחלץ התנצלות מגומגמת ולחזור לשגרת יומו.

"לסביות, טרנס, ביסקסואליות והומואים, יחד עם התומכות והתומכים שאני גאה להיות ביניהם, כבר לא שם. הציבוריות הישראלית כבר לא שם. אסור לנו להקטין אמירות כאלו, להתעלם מהן, לחשוב שהן יעברו מאליהן.

"אך ורק אירועים מרגשים כמו ההפגנה היום, והתגובה החריפה של ארגוני הקהילה וארגונים נוספים הן אלו שיבטיחו שמי שרוצה להיות להטבופוב בישראל 2018 יבין שיש לזה מחיר פוליטי וציבורי חריף...

"אנחנו דורשים מנבחרי הציבור שלנו להיות סובלניים ללהטבים וסטרייטים, מזרחיים, אשכנזים, דוברי רוסית ויוצאי אתיופיה, ערבים ויהודים.

"אסור לנו לקבל את ההתנהגות הזו כלפי אף קהילה בישראל. אין שום ברירה אחרת, פה צריך לבחור צדדים. או בעד יואל ישורון או בעד הקהילה הגאה, אין באמצע".

צפו:

למרות המסר החיובי, לטענת משטרת ישראל האירוע נגמר באווירה קשה. עם סיומה של ההפגנה שהתקיימה ברישיון ניסו עשרות מפגינים להיכנס בכוח לבניין העירייה, בניגוד לתנאים ברישיון ההפגנה.

המפגינים, לטענת המשטרה, לא שעו להוראות השוטרים להתרחק מהמקום. שניים מהם עוכבו ואחד נעצר לחקירה. ממשטת ישראל נמסר כי היא "תאפשר את זכות המחאה ואת חופש הביטוי אולם לא תאפשר התנהגות אלימה והפרת סדר הציבור".