ישורון | צילום: קובי קואנקס

    

הערב (19:00) מחוץ לבניין העירייה, תתקיים הפגנה מטעם פעילים למען זכויות ארגוני להט"בים נגד סגן ראש העירייה, יואל ישורון. כל זאת למרות שאתמול, ובעקבות הפגנה דומה שהתקיימה נגדו במכללת אשקלון, התנצל באופן מלא על התבטאויותיו נגד מצד הגאווה ("בהמות חרמנים) ומצעד ה'שרמוטות' ("מכוערות בהמות"). 

בניגוד לדברים שהשמיע בתחילת השבוע, הפעם היה מדובר בהתנצלות מלא. "אני מבקש להביע התנצלות על הפוסט שאותו פרסמתי בעמוד הפייסבוק הפרטי שלי", הוא אמר בעקבות ההפגנה במכללת אשקלון שם הוא משמש כדיקן, "על הדברים, תוכנם ואופן הבעתם כלפי החברה הלהט"בית. נגררתי וכשלתי בלשוני והשתמשתי בביטויים לא ראויים שפגעו בחברי הקהילה הלהט"בית. לא זו הייתה כוונתי. אחתום בבקשת סליחה ומחילה לכל מי שנפגעו ממני".

למרות זאת, הדרישה שיתפטר מתפקידו, בקרב חוגים מסוימים בעיר ומחוצה לה, לא הוסרה. בנוסף, נראה כי הגולשים מצאו דרך מקורית להעניש את ישורון ודף הפייסבוק הפופולארי שלו סופג ביקורת קשה שהוריד את הניקוד שלו מ-5 ל-1.

עוד לפני, שלשום (ג') זומן ישורון לשיחה "דחופה" על ידי ראש  העירייה, מוטי ששון. "הבהרתי לו כי אני דוחה מכל וכל את עמדותיו ואת סגנונו הבוטה כפי שבאו לידי ביטוי על ידו", כתב ששון. "וכי חולון, שאני עומד בראשה, הינה עיר מכבדת וסובלנית לכל אדם, ללא הבדל דת, גזע, מין ונטייה מינית, וכך גם יהיה בעתיד.

"הדגשתי בפניו, כי פרסום דעותיו האישיות בפרופיל פייסבוק שבו הוא מוגדר כסגן ראש העיר חולון הינו מעשה שלחלוטין אינו מקובל עליי וכי אני רואה זאת בחומרה רבה. אני מבקש לשוב ולהביע את סלידתי מהדברים שנכתבו על ידו ומהאופן שבו הם נכתב".

כאמור, הערב תתקיים הפגנה נוספת, הפעם מחוץ לבניין עיריית חולון. האם היא צפויה להיות האקורד האחרון בפרשה?