המחשה: ShutterStock בני זוג דורשים פיצוי בסך 25 אלף שקל ממספרת כלבים בחולון, בטענה שהספרית אשר טיפלה בכלב סיפרה אותו באופן לא ראוי ואף היכתה אותו. להגנתה אמרה הספרית כי הכלב ניסה לנשוך אותה קודם.

עוד בשפלה:
כתב אישום נגד בעלת כלבה: נטשה אותה ביער

בני זוג מתגוררים מחוץ לעיר והגיעו לחולון במיוחד כדי לספר את כלבם במספרת כלבים ידועה ומוערכת, עליה קיבלו המלצות רבות. מדובר בכלב מגזע ייחודי שסוג וצורת התספורת שלו נקבעים לפי גזעו, ולכן הם הקפידו להגיע למספרה שמתמחה בתחום.

על פי כתב התביעה שהגישו בני הזוג לבית המשפט לתביעות קטנות נגד בעלת המספרה, הם השאירו לה הנחיות ברורות לגבי אופן התספורת. כאשר הבעל שב למספרה ושילם לפקידה, הוא הבחין כי הספרית הכתה את כלבו בפניו ונהגה בו באופן אלים.בעל הכלב ביקש ממנה לחדול מהמכות ומיהר לקחת את כלבו, אך רק מחוץ למספרה הבחין כי הכלב מסופר באופן לא סימטרי ונראה לא אסטטי. בבית החל הכלב להתנהג באופן מוזר, היה מפוחד, סרב לאכול ופיתח פריחה חמורה בגופו.

על פי תמלול שיחה שהוגש לבית המשפט, בני הזוג התקשרו לבעלת המספרה ודרשו כי תתקן את התספורת, או לפחות תפצה אותם ותשיב להם את כספם. בשיחה טענה הספרית כי הכלב התנהג באופן אגרסיבי, היה מלא שיערות וקשרים וכי הם לא טרחו לעדכן אותה שהוא מסוכן. הספרית לא הכחישה שהיכתה את הכלב אבל ציינה כי עשתה זאת כיוון שהכלב השתולל וניסה לנשוך את ידיה.

לכתב התביעה צירפו בני הזוג חוות דעת של ספרית, מאלף כלבים ואף וטרינר, שכולם קבעו כי בעבר היה הכלב רגוע, בריא ומטופח, ונגרם לו נזק נפשי וגופני ככל הנראה עקב טראומה נפשית ותספורת לא ראויה.

בכתב התביעה הם דורשים פיצוי בסך 25 אלף שקל. בני הזוג ציינו כי הכלב יובא עבורם במיוחד מאסטוניה וכי מדובר בכלב מגזע ייחודי ויוקרתי שהפגיעה בו קשה ומכאיבה לכל בני המשפחה.