המחשה: קובי קואנקס

פקחית עירונית בחולון הותקפה באיזור התעשייה בעיר על ידי אדם, אחרי שרשמה דוח לחברו. שוטרים תפסו את החשוד והפקחית הועברה לטיפול רפואי בבית חולים וולפסון.

ביום שני האחרון בשעות הצהרים ניגשו שתי פקחיות לרכב שחנה בניגוד לחוק באיזור התעשייה ורשמו לו דוח. על פי החשד, בשלב מסוים ניגש אליהן אדם שאינו בעל הרכב והחל לדחוף את אחת מהן, כשהוא מביע מורת רוח מכתיבת הדוח לנהג.

לטענת הפקחית, האיש דחף אותה ואף הכה אותה בפניה. ניידת של השיטור המשולב שנכחה במקום מיהרה להזעיק סיוע והחשוד נמלט מהמקום. מפקד השיטור הקהילתי באיזור התעשייה בחולון, רס"מ איציק בנבנישתי, היה קרוב לזירה והגיע ראשון למקום.

"למרות ההלם והכאב הפקחית גילתה תושייה והצליחה לצלם את החשוד בטלפון הנייד", מספר רס"מ בנבנישתי. "בעזרת תמונה מתוך הסרטון שצילמה זיהינו מיד שהוא עובד באחד מבתי העסק ברחוב שבו התרחש האירוע.

"יצרתי קשר טלפוני עם מנכ"ל החברה שאותו אני מכיר מפעילותי בשטח. הוא מיד שיתף פעולה ומיהר ליצור קשר עם החשוד, שבדיעבד התברר שהוא קבלן משנה של החברה. אין ספק שההבנה של בעל החברה ושל החשוד שאנחנו יודעים במי מדובר סייעה לנו רבות".

רס"מ בנבנישתי מספר שתוך זמן קצר החשוד חזר למקום. "הוא קשר את עצמו למקרה אך טען כי הדברים התנהלו אחרת. לאחר מכן הוא נלקח לחקירה ונעצר".

הפקחית פונתה לקבלת טיפול רפואי במוקד מרל"מ, שם התברר כי היא סובלת מסדק בשיניה ומזעזוע מוח. היא פונתה להמשך טיפול רפואי בבית חולים וולפסון.
רס"מ בנבנישתי ציין כי אין זאת הפעם הראשונה שהוא נאלץ לטפל במקרה של תקיפת פקח עירוני. "קשה לקרוא לזה תופעה, אך אין ספק שלא פעם יש מצבים של תקיפת איש פיקוח עירוני על ידי אזרח שמשהו לא מוצא חן בעיניו. אנחנו קוראים לציבור לגלות סבלנות ובשום מצב לא לבחור באלימות. גם כשמשהו מפריע לכם - תמיד אפשר לדבר.

"לשמחתי, כשוטר קהילתי יש לי קשר צמוד עם מרבית בתי העסק באיזור התעשייה וזה המסר שאני תמיד מעביר להם", הוסיף בנבנישתי. "אם המנהלים ישדרו אפס סבלנות כלפי אלימות אז גם העובדים יבינו את זה וינהגו באופן יותר מתורבת".