המחשה: קובי קואנקס

כתב אישום הוגש לאחרונה נגד תושב חולון, בן 35, שתקף ואיים על פקחית שהחרימה את סחורתו, לאחר שזה סחר בניגוד לחוק ברחוב אילת בעיר. ראשית הסיפור, לפי כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב, החל לפני כמה חודשים, כשבשעות הבוקר התקבלה תלונה במוקד העירוני על רוכל שמוכר ציוד ברחוב אילת בניגוד לחוק.

תוך זמן קצר הגיעו למקום שתי פקחיות מטעם הפיקוח העירוני בחולון, כשאחת מהן הבחינה ברוכל – החלה לאסוף את הציוד במטרה להחרימו, זאת בהתאם להליך שנקבע בחוק.

הרוכל התנגד לפינוי הסחורה ומשך מידה של הפקחית את הקרטון בו נאספה הסחורה המוחרמת, תוך שהוא מאיים עליה בשקט – כנראה כדי שעוברי האורח לא ישימו לב למתרחש – ואף ניסה להפחידה באמצעות איומים. "אני יודע איפה את גרה וארצח אותך עם סכין. את לוקחת אותי כפרויקט אישי", לחש לה הרוכל, תוך שהוא רוכן מעליה ואף דוחף אותה עם גופו.

עוד עולה מכתב האישום, כי גם לאחר האיומים לא נרתעה הפקחית, ובזמן שהיא ושותפתה המשיכו לבצע את תפקידן, הוסיף הרוכל לנסות למנוע מהן לאסוף את סחורתו, וכשכשל בכך ניסה להימלט מהמקום עם חלק ממנה, כשהוא רכוב על אופניו, תוך שהוא ממשיך להטיח בשתיים קללות קשות.

בימים אלו מואשם הסוחר באיומים, תקיפה של עובד ציבור על מנת להכשילו בתפקיד והפרעה לעובד ציבור בעת מילוי תפקידו.