צילום: shutterstock

כתב אישום הוגש נגד בן זוגה לשעבר של תושבת חולון, שהטריד אותה במשך תקופה ארוכה לאחר סיום הקשר ביניהם.

הנאשם בן ה־42 הכיר את האישה, גרושה ואם לילד, ובין השניים החל רומן. הם עברו להתגורר יחד בדירתה בחולון והאישה נכנסה להריון, אך אז גילתה כי בן זוגה סובל מבעיות נפשיות והחליטה להיפרד ממנו.

האיש עבר לבית הוריו בתל אביב, אך סירב להשלים עם סיום הרומן והחל להטריד אותה ואת קרוביה. על פי כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום שבתל אביב, הוא שלח לה הודעות מטרידות כמו "אף גבר לא ילך איתך, באחריות", "מוכן לשבת בבית סוהר בשבילך" וגם "רחמי עליי ותני לי צ'אנס אחרון, אני רוצה אותך לכל החיים".

באחת ההודעות הבהיר החבר לשעבר כי הוא מתכוון להגיע לבית האישה, והיא מיהרה לתחנת המשטרה והגישה תלונה נגדו. האיש זומן לחקירה, נעצר בשל ההטרדות, והובא מול שופטת שהורתה לשחררו בתנאים מגבילים.

בין היתר אסרה עליו השופטת ליצור קשר עם חברתו לשעבר באופן ישיר או עקיף, או עם כל מי שמעורב בפרשה, למשך 30 יום. בנוסף הוצא לו צו הרחקה של כ־100 מטר מחברתו לשעבר למשך 30 יום.

הפרקליטות ערערה על ההחלטה, אך הערעור נדחה והאיש שוחרר באותו יום. למרות האזהרות והחלטת השופטת, הוא לא חדל להטריד את חברתו לשעבר. הנאשם יצר קשר עם האם והדודה של חברתו לשעבר ואיים כי אם הוא ייפגע - ייפגעו אנשים נוספים.

הגרוש של האישה התערב בפרשה ופנה לנאשם בדרישה שיניח לה, אבל החבר לשעבר לא ויתר. הוא שלח לאישה סרטון שבו הוא נראה רוקד בבית כנסת עם כמה מתפללים, תוך כדי שהוא מקדיש לה את הסרטון ומבקש ממנה להינשא לו.

האישה דיווחה לפרקליטות על ההטרדות הבלתי פוסקות וכעת מואשם האיש בשני סעיפים של הטרדה באמצעות מתקן, שני סעיפים של איומים והפרת הוראה חוקית.