משחק ה'פוקימון גו', השיגעון התורן של חובבי משחקי המחשב, שלח גולש לאתר ציוד בבית העלמין בחולון, בקבר של חייל שנהרג לפני כ־14 שנים.

המשחק אמנם עוד לא הושק בארץ באופן רשמי, אבל אלפי ישראלים כבר מורידים אותו פיראטית ומשחקים בו. אנשים נורמטיבים מתגנבים לחצרות וזוחלים מתחת לשיחים כדי לתפוס דמויות וירטואליות במשחק החדש של גוגל. למרות שנראה כי מדובר במשחק תמים ולא מזיק, נקודת ציון אחת במשחק כבר חצתה גבול אדום.

עוד בשפלה:
איך גם אנשים נורמטיביים התמכרו למשחק שמשגע את העולם?

גולש ששיחק ב'פוקימון גו' בחולון גילה לתדהמתו כי המשחק שולח לו נקודת ציון בבית העלמין הצבאי בעיר. בתמונה נראית מצבה של חייל ובתיאור אף מוזכר שמו ותאריך נפילתו המדויק."בשלב מסוים המשחק הפנה אותי לנקודת ציון להצטיידות, כיוון שבמשחק תופסים לא רק פוקימונים אלא גם ציוד", סיפר הגולש. "כשהעליתי את התמונה ראיתי קבר בבית העלמין בחולון. אין ספק שזה לא לעניין אבל אני בכלל לא בטוח שבגוגל יזמו דבר כזה, הרי גולשים יכולים להעלות בעצמם נקודות ציון ציבוריות.

"נראה לי שהתרחשה סוג של תאונת עבודה ומישהו ציין את המקום כנקודה ציבורית במפות של גוגל. המשחק שמתלבש על המפות תרגם את זה כמקום ציבורי שניתן לשתף במשחק. הגיוני שהמפעילים מעולם לא טרחו לבדוק את זה, כי טכנית בישראל עדיין לא אמורים לשחק בו. אני לא יודע אם המשפחה בכלל יודעת את זה".

החייל שקברו מסומן כנקודת הצטיידות במשחק נהרג בקרב בציר פילדלפי ברפיח, מירי צלף בשנת 2004.

אמו של החייל ששמעה מאיתנו על העניין דווקא התרגשה: "הופתעתי שמכל המקומות נפל מיקום הפוקימון על קבר בני. זה עוד פן, גם אם קטן, לאזכור זכרו".