צילום: shutterstock

תושב חולון שתועד גונב משחקים מחנות בקניון יחד עם ילדיו הקטנים לא הורשע וקיבל עבודות שירות בלבד. בית המשפט פסק כי יש להתחשב בנסיבות חייו הקשות. "מדובר באדם שסובל ממחסור וניסה לפצות את ילדיו", טוען עורך דינו.

האיש תועד במצלמות אבטחה של קניון חולון בזמן שגנב מחנות צעצועים גדולה ומוכרת כמה משחקים בשווי של כ־400 שקל. במצלמות נראה האיש, שבאופן מפתיע בחר ללבוש חולצה של מתנדב במשטרה, לוקח את המשחקים מהמדפים. בהמשך הוא נצפה יחד עם ילדיו הקטנים פונה לכיוון חלקה האחורי של החנות, שם הסיר מהצעצועים את זמזמי הבטיחות ואז פנה יחד עם ילדיו אל מחוץ לחנות כשבידיהם הצעצועים הגנובים.

אף על פי שלאחר שנתפס הודה האיש במעשה, וגם לאחר שלבית המשפט הוצג הסרטון שלא הותיר מקום לספק, החליט בית המשפט שלא להרשיע אותו. במסגרת הסכמות שהושגו בין התביעה להגנה נכתב כי לנאשם אין כל עבר פלילי וכי יש להתחשב במצבו האישי לנוכח העובדה שהוא מטפל באחיו החולה ובהוריו הקשישים וכי נראה שהוא מבין את חומרת מעשיו ומביע חרטה כנה. על כן נפסקו לו 80 שעות עבודות שירות מבלי שהורשע בדבר עבירה.

עו"ד ליאור נפתלי שייצג את הנאשם מסר בתגובה: "אני מברך את בית המשפט על כך שבחר לכבד את הסדר הטיעון שאליו הגענו. הסדר זה, כמו גם הענישה שבצדו, נמצאו ראויים על ידי בית המשפט ולא בכדי. המדובר במי שסובל מחסרון כיס וניסה למלא את המחסור של ילדיו בדרך בה לא ילך בשנית. אני סבור שהסדר הטיעון שאליו הגענו עם התביעה הינו ראוי ומאוזן בנסיבות העניין. אני מברך על כך שלאחר משא ומתן ארוך ונוכח הטיעונים שהועלו בפני התביעה, הוסכם על הסדר שבמסגרתו מרשי לא הורשע".