צילום: shutterstock

סערה גדולה התחוללה במהלך טקס סיום שנת הלימודים באחד מבתי הספר היסודיים בחולון. לעיני הורים וילדים איימה אחת מחברות ועד ההורים של בית הספר על אם אחרת כי תדקור אותה בסכין. "היא החזיקה כלי עם סכין שבאמצעותה חתכה עוגות וממש הפחידה אותה", סיפר הורה שנכח במקום. תלונה הוגשה למשטרה.

בסוף השבוע שעבר התקיים בבית הספר טקס פרידה מהבוגרים ומתלמידי בית הספר שיצאו לחופשת הקיץ. לטענת אחת האמהות שהגיעה לטקס, היא ישבה עם בתה הקטנה ועם המורה שלה על ספסל, כאשר במהלך הטקס החלה להרגיש דחיפות מאחוריה. "ישב מאחורינו ילד שבעט בספסל, הרבה פעמים ילדים משעמום עושים דברים כאלה, זה לא היה דבר משמעותי. ביקשתי ממנו יפה להפסיק והסברתי לו שזה מפריע לי. למזלי המורה של הבת שלי ישבה לצדי ושמעה בעצמה שזה נאמר בנימוס", טוענת השבוע האם המתלוננת.

בשלב זה מיהר הילד לאמו, חברה בוועד בית הספר שסייעה להכין את הכיבוד בקומה העליונה של המבנה. האם, שככל הנראה שמעה מבנה גרסה מעט שונה למקרה, מיהרה לרדת לקומה התחתונה כשבידה כלי חד פעמי ובתוכו סכין שאיתה חתכה עוגות. עד מהרה פרץ עימות בין שתי האמהות ובשלב זה, על פי החשד, איימה אמו של הילד על האם השנייה.

"את הסכין היא לא החזיקה ביד אלא בתוך כלי, אבל המסר היה ברור, היא אמרה לי 'אני אדקור אותך'", משחזרת המתלוננת, הנמצאת בחודש השמיני להריונה. "באופן אישי אני לא מכירה אותה ולא מכירה את הבן שלה. היא ממש איבדה את זה והתנהגה בצורה הזויה. למזלי היו שם היועצת ומנהלת בית הספר שמיד הפרידו בינינו ושמרו עליי. כמובן שהנהלת בית הספר התנהגה בצורה הטובה ביותר וביקשו ממני להגיש תלונה במשטרה באופן מיידי, ולספר בדיוק מה קרה. מאוד נבהלתי, זו הייתה חוויה לא נעימה. אני בחודש שמיני להריון והמצב הזה היה ממש הזוי".

עוד באותו היום ניגשה האם להגיש תלונה במשטרה, אך היא מקווה כי לאחר ההתרחשות היא לא תאלץ לפגוש שוב את האם ובנה, "אין לי ספק שבשנה הבאה לא נראה את האם הזו בוועד בית הספר. התלוננתי במשטרה ואני בטוחה שהם יטפלו במקרה במלוא החומרה".

מעיריית חולון נמסר: "עם קבלת התלונה מהאם, ערכה מנהלת בית הספר שיחה עם אותה אם שתקפה, לכאורה, והתברר שהיא אכן עברה במדרגות עם סכין בדרכה לחתוך עוגה שהביאה לכיתה. לדבריה, היא הזהירה את האם המתלוננת לבל תפנה אל בנה לאחר שהוא אמר לה כי במהלך הטקס האם המתלוננת איימה עליו. מנהלת בית הספר אמרה לאם כי היה עליה לבדוק עד כמה דברי בנה מדוייקים לפני תגובתה, ובכל מקרה הבטיחה כי תברר את העניין. מבירור שנעשה עולה, כי במהלך הטקס ישב התלמיד מאחורי האם המתלוננת ובעט בגב הכיסא שלה. האם, הנמצאת בהריון מתקדם, הסתובבה אליו והורתה לו לחדול מהבעיטות ולא נמצאה כל הוכחה כי איימה עליו. הנושא דווח לקב"ט מוסדות חינוך בעיריית חולון, לשוטר הקהילתי, למינהל החינוך העירוני ולפיקוח במשרד החינוך. האם הגישה למשטרה תלונה על איום בסכין".

עו"ד רון לוינטל, המייצג את האם נגדה הוגשה התלונה: "מזה קרוב לשנה שהאם עוברת יחד עם בנה התעללות קשה מצד הורים ובהם המתלוננת, על לא עוול בכפה, סביב פרשה שהחלה בטענות סרק והסתיימה בקול ענות חלושה לאחר בדיקה מקצועית שהוכיחה שלא היו דברים מעולם. כחלק מאותה היטפלות ובלי סיבה של ממש, המתלוננת אף איימה באופן בוטה על בנה הקטין של מרשתי במהלך ההכנות למסיבת הסיום בבית הספר בשבוע שעבר, באופן אסור ולא מקובל, כשהוא ללא אימו. הדבר פגע בילד ללא כל סיבה.

"כשפגשה באקראי את אימו, תוך שהיא צועדת למטבח להכין אוכל למסיבה, בידה האחת ביצים קלופות ובידה השניה סכין מטבח שנועדה לחיתוך האוכל ותו לא, החלה המתלוננת צועקת עליה במקום להתייחס לאירוע התקיפה של בנה, לועגת לה ומבזה אותה, ובהמשך מביימת תלונת שווא על לכאורה ניסיון תקיפה באמצעות הסכין, תוך שהיא מוציאה את האירוע מהקשרו. תלונת שווא זו לא נועדה אלא כדי לכסות על מחדלה של המתלוננת עצמה בתקיפת הקטין.

"לאור האמור, מרשתי הוציאה מכתב התראה לפני תביעת דיבה כנגד המתלוננת, ותשקול את צעדיה המשפטיים מול ההתנהלות הדורסנית והפוגענית כנגדה וכנגד בנה הקטין".