כ־150 אלף שקל נעלמו מהכספת של בני זוג מחולון, בארבעה מקרים שונים שאירעו במשך שמונה חודשים. לא היו סימני פריצה בדירה, ואף פעם לא נלקחו כל המזומנים שהיו בכספת. התעלומה נפתרה אחרי שבני הזוג התקינו מצלמה בביתם: הפורץ הוא לא אחר מהספר שנהג להגיע לבית ולספר את בני המשפחה.

בני הזוג, הורים לשני ילדים שמנהלים יחד עסק עצמאי, לא הצליחו להבין כיצד הכסף נעלם מהדירה כאשר אין סימני פריצה בדלת או בחלונות. הכסף המשיך להיעלם גם לאחר שהחליפו את מפתחות הדירה והצילינדר, והדבר גרם למתיחות רבה בין האישה לבעל.

"הגענו למצב בלתי אפשרי, ממש על סף גירושים, כי לא הצלחנו להבין לאן נעלם הכסף", סיפרה האישה. "בשלב מסוים הלכתי לעשות פוליגרף כי למרות שבעלי לא אמר כלום, היה ברור שזה נראה לו כאילו אני גונבת מהעסק שלנו".

בני הזוג החליטו להתקין מצלמות בבית, ולהפתעתם הצליחו לזהות את הגנב. "בסרטון של מצלמות האבטחה ראינו גבר עם פנים מכוסות שנכנס לדירה והולך ישר לכספת, היו לו מפתחות לכל מה שצריך. למרות שלא ראו את פניו, לי ולבעלי לא היה כל ספק - מדובר בספר הפרטי שלי שמוכר מאוד בחולון. הוא נהג להגיע לביתי ולמעשה סיפר את כל המשפחה שלי".

האישה נדהמה כאשר נחשפה זהותו של הגנב, שאותו היא מכירה מילדות. "אני המעריצה הכי גדולה שלו. כשהיינו יחד ביסודי הייתי מגינה עליו מכל מי שהציק לו. הוא חבר נפש שלי, ממש כמו אח. כל מי שמכיר אותי יודע כמה אני מפרגנת לו, מפרסמת אותו בפייסבוק ומביאה לו לקוחות".

האישה ילדה תינוק לאחרונה, "מסתבר שכשהייתי הולכת לחפוף את השיער ומשאירה אותו עם התינוק שלי, הוא היה גונב ממני. אחרי שגילינו הייתי המומה, רעדתי כולי, ממש לא יכולתי לעמוד על הרגליים".

הניסיון ליישר את ההדורים בין הצדדים ללא עירוב המשטרה - נכשל. "התקשרתי אליו וביקשתי שיחזיר את הכסף", מספרת האישה. "הוא אמר שאין לו איך ובשלב מסוים השיחה עברה לפסים מגעילים וניתקנו. הגשתי תלונה במשטרה ופרסמתי את הסרטון בפייסבוק. תוך שלוש שעות פנו אליי עוד שלוש לקוחות שלו שהבינו שגם להן הוא עשה את זה, והגישו תלונה במשטרה.

"הוא גנב לי 150 אלף שקל, אבל למרות הכל הכאב האמיתי הוא בלב ולא בכיס", מספרת האישה. "אני המומה איך אדם שהיה כל כך קרוב אליי יכול לעשות לי דבר כזה. זה נשמע הזוי אבל אני עדיין אוהבת אותו וכואב לי הלב על המצב שלו".

מהמשטרה נמסר, כי בחיפוש שנערך בביתו של החשוד גילו השוטרים כמה כרטיסי אשראי השייכים ללקוחות נוספים של הספר, רישיון נהיגה על שם אדם אחר, מפתח לרכב יוקרתי וכסף מזומן בסכום של 675 אלף שקל.

במהלך חקירתו הודה החשוד כי הגיע לבניין שבו מתגוררת האישה, כשפניו מכוסות בחולצה. אותה חולצה שבה נצפה במצלמות האבטחה נמצאה בביתו במהלך החיפוש.
כעת מתברר כי הספר חשוד גם בהעלמת הכנסות. לאחר סיום החקירה הועברו פרטיו של החשוד ונסיבות המקרים גם לרשות המיסים, שתחקור את התנהלותו הפיננסית.