שוטר ממרחב איילון פתח לאחרונה קבוצת פייסבוק שמיועדת להשבת אבדות וכבר הצליח להחזיר באמצעותה אופניים חשמליות, רחפן וחפצים נוספים. "הקבוצה שנפתחה היא דרך מצוינת להחזיר עוד אבדות ואשמח שאנשים נוספים יעזרו לי לעזור להם, ויצטרפו לקבוצה שלנו", הוא אומר.

גנב אלפי שקלים מקשיש שלו סייע בהתנדבות

רס"מ דני יפת, מפקד יחידת יומן במרחב איילון, לקח את האחריות לנושא האבדות והמציאות במרחב. "במסגרת תפקידי אני מחפש דרכים להשיב אבדות ובמקביל עובד מול אירועים של חפצים חשודים, שלרוב מתגלים כחפצים שנשכחו. אנחנו משיבים כל מיני חפצים, מפתחות, תיקים, תעודות זהות ותכשיטים".

לדברי רס"מ יפת, בחלק מהמקרים מדובר באבידות לא יקרות, אבל יש להן ערך רב לבעליהם. "לפעמים יש דברים עם ערך סנטימנטלי וזה לא פחות חשוב".רס"מ יפת אומר שהוא נרגש בכל פעם שאנשים מביאים למשטרה חפץ או כסף שמצאו. "כסף מזומן קל להעלים, אבל לאנשים יש מודעות לאזרחות טובה וזה עושה טוב בלב. היה לי מקרה שהחזירו ארנק של פלסטינאי עם מזומן ואשרות שהייה. יצרתי איתו קשר בעזרת צה"ל והוא היה המום לקבל את הארנק בחזרה לעזה, עם כל תכולתו".

בקבוצת הפייסבוק "מחלקת אבדות ומציאות משטרת ישראל חולון בת ים מרחב אילון", מפרסם רס"מ יפת את האבדות שנמצאו, והתושבים יכולים לסייע ולשתף פוסטים. הקבוצה כבר החלה לתפוס תאוצה, יש בה מאות חברים ורס"מ יפת אף מנצל את הבמה כדי לשתף פוסטים של תושבים שמצאו חפצים ומנסים להשיב אותם לבעליהם בעצמם.

"באמצעות הקבוצה כבר הצלחתי להשיב כמה פריטים, בהם גם דברים יקרי ערך, שבדרך כלל לא חוזרים לבעליהם, כמו אופניים חשמליות ורחפן יוקרתי", אומר רס"מ יפת. "זו דלת נוספת שהמשטרה מאפשרת לאזרח להיכנס בה ולקבל שרות וסיוע. חשוב לנו שהציבור יידע שאנחנו כאן כדי לעזור, והרשתות החברתיות הן כלי מצוין לחיזוק הקשר".