צילום: קובי קואנקס בן 14 מחולון שסייע לשכן קשיש ברכישת מזון, חשוד כי גנב ממנו אלפי שקלים. בחקירתו סיפר כי תכנן לקנות סוס בכסף שגנב וכי גם אביו, במקום להורות לו להשיב את הכסף, נטל לעצמו נתח מהשלל.

בני 13 תקפו ילדים בשביל 12 שקלים

הקורבן לגניבה, קשיש בן 88 מחולון, ביקש מנער שגר בסמוך אליו שיסייע לו בקניות. הוא נהג לתת לו כסף מזומן עבור קניית מזון בסופרמרקט מדי שבוע בשבוע. במסגרת העזרה שניתנה לו נהג הנער שביקש לסייע לשכנו המבוגר, להביא איתו עוד כמה חברים, כולם בני גילו, ואשר סייעו לקשיש בכל פעם שהיה זקוק לעזרה בקניות.

באחת הפעמים, הגיע אליו ילד בן 14, שככל הנראה הבחין במקום בו מחביא הקשיש את כספו, ארון בגדים שהיה סגור עם מנעול. הנער חיבל במנעול וגנב מהקשיש שתי מעטפות שהכילו 11 אלף שקל במזומן.

כשגילה הקשיש שכספו נגנב, מיהר לתחנת המשטרה בחולון והגיש תלונה. עד מהרה הצליחו השוטרים לאתר את הנער החשוד במעשה. בחקירתו סיפר הנער כי רצה לקנות סוס באמצעות הכסף שגנב, ושזו הייתה הסיבה למעשיו. עוד סיפר הנער בחקירה כי אביו ידע על הנעשה, אך במקום להוכיח את בנו ולהורות לו להשיב את הכסף, בחר האב להצטרף לעבירה והשתמש בחלק מן הכסף למטרות פרטיות.הנער ואביו הודו בחקירתם במיוחס להם, והביעו צער וחרטה על מעשיהם. כיוון שהבינו את חומרת המעשה, שהרי כעת נותר הקשיש ללא עזרה וללא כסף, ביקש האב להחזיר לקשיש את כספו ואף להתנצל בפניו. על מנת לוודא כי האב אכן יפעל כשורה, ליוו אותו שוטרי מחלק הנוער של מרחב איילון לסניף הבנק הקרוב, שם הוציא האב 11 אלף שקל במזומן, בדיוק בסכום הגניבה. לאחר מכן המשיכו השוטרים והאב לביתו של הקשיש, האב השיב לו את כספו והתנצל על מעשיו ועל מעשי בנו.

השוטרים סיפרו כי הקשיש נראה נרגש מאוד, כיוון שכבר לא האמין שיזכה לקבל את כספו בחזרה.

השוטרים ניצלו את ההזדמנות והנחו את הקשיש בהתנהלות נכונה כדי למנוע הישנות מקרה מעין זה בעתיד. בין השאר הם הדריכו אותו שלא לפתוח את הדלת לזרים, גם לא כשמדובר בנערים צעירים.

בתום חקירתם, שוחררו האב ובנו בתנאים מגבילים.

ממשטרת ישראל נמסר כי היא קוראת לציבור המבוגר להישמר מפני אנשים שאינם מכירים ולנהוג זהירות בהתנהלותם היומיומית.