צילום: shutterstock גל הטרור שפוקד את ישראל בחצי השנה האחרונה לא הגיע לחולון, אך במקום לברך על כך יש גורמים מוכרים למשטרה שנדקרו על רקע פלילי או במהלך סכסוך וניצלו את המצב הביטחוני.

דרמה בבית הספר: תלמיד אמר שיהפוך ל'שהיד'

ביום שלישי שעבר נדקר צעיר כבן 28 ברחוב צבי גרינברג בחולון ופונה לבית חולים 'וולפסון' במצב בינוני אך יציב. הפצוע סיפר כי לדוקר היה מבטא ערבי וחזות ערבית, ותושבים רבים באיזור החלו לחשוש. זמן קצר לאחר מכן המשטרה הודיעה כי הנדקר מוכר לה והרקע למעשה פלילי ולא לאומני.

זו לא הפעם הראשונה שדקירה בחולון דווחה כפיגוע לאומני. באוקטובר אשתקד, עם תחילת גל הטרור בארץ, נדקר צעיר שעבד בבית עסק ברחוב חנקין. הנדקר שנפצע קל דיווח כי הדוקר נראה בעל חזות ערבית.תוך זמן קצר הופץ ברשתות החברתיות כי התרחש פיגוע בחולון, אך גם במקרה הזה הודיעה המשטרה שהרקע למקרה פלילי. בהמשך התברר כי ככל הנראה מדובר בסכסוך בין בעלי עסקים בחולון. למרות זאת, תושבים רבים טענו שמדובר בפיגוע שהרשויות מנסות להסתיר מחשש לפאניקה.

"זה לא דבר חדש. בעולם הפשע לא נוהגים לרוץ למשטרה ולא משנה עד כמה הסכסוך גדול", אומר ר', אסיר משוחרר. "אני לא יכול לומר מה קרה בדיוק במקרים האלה, אבל כשהמשטרה מתערבת בין עבריינים קודם כל אומרים 'לא ראינו, לא שמענו ולא ידענו'.

"עכשיו כשיש את כל הבלגן עם הפיגועים, להאשים ערבים זה הכי קל כי אף אחד לא יחשוד בך", הוסיף ר'. "דוקרים אנשים בכל פינה בארץ אז למה לא בחולון? למרות שבסופו של דבר אם משקרים - המשטרה תגלה. אם זה מישהו מוכר שיודעים שיש לו עניינים, ישר מבינים שהוא מנסה להסתיר משהו".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "בנוגע לאירועים המוזכרים נפתחה חקירת משטרה, במסגרתה ננקטו פעולות רבות כגון תחקורי זירה, גביית עדויות וכן נעצרו ונחקרו חשודים. המשטרה פועלת למיצוי מיטבי של החקירה על מנת לאסוף ראיות לשם העמדתם לדין של העבריינים".