קובי קואנקס למרות הוראות מגבילות שקבע בית המשפט לתושב חולון לשעבר בקשר עם שתי בנותיו, הוא הצליח להוציא אותן מבית ספר יסודי בעיר ולהימלט עימן. בנוסף, הוא איים לפוצץ את תחנת המשטרה בבת ים. כעת הוא מואשם בהפרת הוראה חוקית ובחמש עבירות של איומים.

המורה שלא חושש לצאת מהארון מול תלמידיו

אחרי שהנאשם התגרש מאשתו הוא נפגש עם בנותיו במשך שנתיים, על פי הסדרי ראייה שאושרו בבית המשפט. לאחרונה הסתכסכו בני הזוג, ועקב החשש ממצבו הנפשי של האב, הפסיקו שירותי הרווחה את המפגשים עם בנותיו.

האב נעצר לאחר שהפר את הסדרי הראייה, אך בתוך זמן קצר שוחרר ממעצר בערבות ובית המשפט הורה לו להתרחק מגרושתו ומבנותיו למשך חודש ימים. בין השאר, נאסר על האב ליצור עימן קשר ישיר או עקיף.

ימים ספורים לאחר מכן הגיע הנאשם לבית הספר היסודי בחולון שבו לומדות בנותיו, וביקש לקחת אותן. מורתן של הבנות ומאבטח בית הספר אשר היו מעודכנים בפרטי העניין ניסו אך לא הצליחו לעצור את האב. הנאשם לקח את בנותיו לבית הוריו בעיר סמוכה, שם הוא מתגורר בימים אלה.

זמן קצר לאחר מכן הגיעו שוטרים למקום ולקחו את הבנות. הנאשם נעצר וביקש לשנות את החלטת השופטת בנוגע לצו ההרחקה, אך לנוכח המלצת המשטרה וחוות דעת של שירותי הרווחה בחולון, הבקשה נדחתה.כשבועיים לאחר מכן האיש איים על אביה של גרושתו שאם לא יביא את בנותיו להיפגש עימו, הוא ישלח אדם שייקח את הבנות. למחרת התקשר הנאשם לתחנת המשטרה בבת ים, ואמר כי רכש רימונים בשכונת התקווה ושבכוונתו לפוצץ את התחנה.

מיד לאחר מכן האיש נעצר אך דרש מהשוטרים לראות רופא, ועקב מצבו הבריאותי פונה לבית חולים 'וולפסון'. שם הנאשם איים על שלושת השוטרים שליוו אותו ואמר שיפגוש אותם לאחר שעות העבודה שלהם ויפגע בהם.

במקביל, הנאשם שלח הודעות לטלפון הנייד של בנותיו, בניגוד להוראת השופטת. במקרה נוסף איים האיש על בן זוגה של גרושתו ואמר שיפגע בו אם יתקרב לבנותיו.

כתב האישום שהוגש נגד האב בבית משפט השלום בתל אביב, כולל שתי עבירות של הפרת הוראה חוקית וחמש עבירות של איומים.

מהעירייה נמסר: "לפי המידע והצווים שניתנו למנהלת על ידי האם ועל ידי העו"סית להסדרי הראייה, ביום האירוע לא היה איסור על האב לראות את בנותיו בשטח בית הספר אלא רק להוציאן ממנו החוצה. משהתעקש האב לקחת את הבנות, למרות התנגדות המנהלת והמאבטח, צלצלה המנהלת לאם וזו הזעיקה את המשטרה".