ה'עדלאידע של המדינה', הנערכת מדי פורים בחולון אמנם מעוררת שמחה, אך גם גובה מהתושבים מחיר בדמות סגירת כבישים וגרירת מכוניות.

תושבי חולון? מגיע לכם פיצוי

גם השנה, כמו בכל שנה, עורר האירוע הצבעוני גם לא מעט תלונות. בשנה שעברה התלוננו תושבים כי במיצגי התהלוכה הוצגו פוליטיקאים מהימין כדמויות שליליות מהמגילה בזמן שפוליטיקאים מהשמאל הוצגו כדמויות חיוביות. כמו כן, לא מעט פעילים למען בעלי חיים מחו על השימוש בסוסים במיצגים.

גם השנה עלו מספר תלונות, אחת מהן הועלתה בפורום חולון על ידי תושבת העיר אשר מחתה על מיצג האריה, שלכאורה נראה כי התהדר באיבר מין בולט.

מנהלת הקבוצה, פלורה חממי, מיהרה להרגיע את האישה והסבירה כי ראש האריה מסתובב וכי התמונה למעשה צולמה מאחור והציגה את זנבו.

תלונה העיקרית מצד תושבים הייתה על כך שרחובות רבים נחסמו לפני העדלאידע בשעות שלא תאמו את פרסומי העירייה וכי אתר העירייה והעלונים שחולקו לתושבים לא היו מתואמים. כך למשל, טענו דיירי רחוב לאון בלום כי הרחוב נסגר כבר ביום רביעי בצהריים, בניגוד להודעת העירייה לפיה הרחוב ייסגר רק ביום העדלאידע החל משמונה בבוקר. בשלב מסוים הרחוב נפתח, אך לטענת הדיירים כבר ב־7:30 החלו לגרור רכבים.בבדיקה באתר העירייה ניתן לראות כי רשום במפורש שהחניון ברחוב לאון בלום ייסגר יום לפני העדלאידע בשעה 16:00, אך התושבים טוענים כי בעלון שחולק להם ברחוב הפרטים נכתבו אחרת.

למי שמחפש נקודה בזכות קיום העדלאידע, נוכל לספר שעם סיומה יוצא צוות של עובדי עירייה שמתחיל באופן מיידי במלאכת ניקיון הרחובות בהם עברה התהלוכה. "בכל עדלאידע אני אומר לעצמי שהשנה אין להם סיכוי להצליח לנקות את כל הבלגן הזה ובכל שנה אני מגלה שטעיתי", אומר תושב העיר משה לוגסי. "הבת שלי גרה ברחוב ויצמן ואנחנו תמיד צוחקים שאחרי העדלאידע זה הזמן שבו הרחוב הכי נקי כל השנה".

מעיריית חולון נמסר: "בעיתונות המקומית וכן באתר העירוני ובפייסבוק העירייה פורסם מידע מפורט על כל הרחובות הצפויים להיסגר, ובאיזה מועד. במודעות אלה נרשם במפורש, כי רחוב לאון בלום ייסגר ביום רביעי 23.03.16 בשעה 16:00. בנוסף, על שימשת כלי הרכב בכל הרחובות המיועדים לסגירה הוצמדו עלונים במשך מספר ימים לפני העדלאידע, שבהם צויין באיזה שעות אסור לחנות ברחוב ומתי יחלו הגרירות. ואכן, הפיקוח העירוני החל בגרירות בשעה 8:00 ביום העדלאידע וגם זאת רק לאחר שנעשו כריזה וניסיונות איתור של בעלי הרכב בסיוע משטרת ישראל".