צילום: Shutterstock ארבעה חודשים תמימים נמשך מסע העוקץ של שתי נשים חשודות משכונת ג'סי כהן בחולון, שהערימו על אנשים תמימים וגנבו מהם כסף, כרטיסי אשראי וצ'קים. החגיגה הסתיימה כאשר אחת מהן תועדה במצלמות אבטחה ונעצרה.

עוקץ מתוחכם: התחזו לעובדי התעשייה האווירית וגנבו מיליונים

הכל החל כאשר צעירה בת 23 התיידדה עם אמו של מכר מהשכונה, למרות הפרש הגילים ביניהן. לפני כמה חודשים ביקשה האישה מהצעירה להסיע אותה ממקום למקום ואף הציעה לשלם לה עבור הדלק. כשהצעירה הבינה שהיא למעשה מסייעת לחברתה המבוגרת לגנוב, במקום לדווח עליה לרשויות דרשה להשתתף ולקבל חלק בשלל. מאז, במשך ארבעה חודשים יצאו השתיים למסע גניבות.

על פי כתב האישום, לא תמיד התמזל מזלן של השתיים ולעתים קרובות הן נכשלו. למשל, במקרה אחד הן עצרו מול אדם שחיכה בתחנת אוטובוס וחיפש מקום עבודה. האישה הבטיחה שתסייע לו למצוא עבודה ודחפה אותו לרכב, כביכול במטרה לסייע לו להיכנס, וניצלה את ההזדמנות כדי לגנוב ארנק מכיסו האחורי, אלא שהארנק נשמט והאיש דרש שתחזיר לו אותו והשתיים מיהרו להימלט מהמקום בידיים ריקות.

עוד באותו יום פנו השתיים לחניון ברחוב דוד חכמי בתל אביב. הצעירה נשארה ברכב והאישה פנתה למנהל החניון בבקשה לפרוט לה שטר של 200 שקל. האיש הסכים ולא הבחין שהיא מבצעת תרגיל זריזות ידיים. כשבידה 100 שקל נוספים פנתה האישה ללכת, אך האיש הבין שרימתה אותו. כשאיים לבצע חיפוש בחפציה, היא החזירה לו את כספו.החברות לא התייאשו ורק בתרגיל השלישי שביצעו באותו יום הצליחו. הן נסעו לסניף קופת חולים ברחוב לפידות בתל אביב, שם האישה פנתה לאדם, תוך שהיא מנופפת בשטר של 200 שקל, וביקשה ממנו לברך את 'בתה'. האיש נמלט ולא שם לב שהאישה גנבה ממנו שקית ובה 32 צ'קים.

במקרה נוסף שהתרחש כמה ימים לאחר מכן, ביקשה האישה מאדם שהמתין בתחנת אוטובוס שיברך את הצעירה ובאותו זמן גנבה מכיסו ארנק ובו מאות שקלים, כרטיס אשראי וצ'ק. לפני לכתו הציעה לו האישה 100 שקל עבור הברכה. האיש גילה מיד שארנקו נגנב, ורדף אחרי הרכב. האישה המבוהלת הסכימה להשיב לו את הארנק, אך ברגע שהאור ברמזור הפך לירוק השתיים האיצו ונמלטו עם השלל.

במקרה אחר ביקשה האישה מעובר אורח לברך את הנהגת, שאותה הציגה כבתה. האיש הסביר כי אינו רב ואפילו לא חובש כיפה, אך כשהאישה התעקשה הוא הסכים וקיבל בתמורה שטר של 20 שקל אותו התבקש לתרום לצדקה. רק לאחר שהשתיים נסעו הבין האיש כי ארנקו, שבו מאות שקלים במזומן וכרטיסי אשראי - נגנב.

השתיים נתפסו אחרי שהצעירה השתמשה בכרטיס אשראי גנוב. היא רכשה בכרטיס ב־12 בתי עסק שונים בחולון ובראשון לציון, רכשה מוצרים בכ־2,733 שקל ותדלקה את רכבה באמצעותו. המעשה תועד במצלמות האבטחה של תחנת הדלק, וחברת האשראי פנתה לצעירה בדרישה שתחזיר את הכסף.

נגד הצעירה הוגש כתב אישום בבית משפט השלום בתל אביב, שבו היא מואשמת בניסיון גניבה, ארבע עבירות של גניבה, גניבת כרטיס חיוב והונאה בכרטיס חיוב. נגד חברתה המבוגרת, שככל הנראה ניהלה את תרגילי הגניבה, טרם הוגש כתב אישום, אך ספק אם לנוכח התיעודים שיש בידי המשטרה היא תצליח לחמוק.