צילום: קובי קואנקס בקשה של סיעת 'מצטיינים בחינוך' להחליף את הנציג בוועדת הנוער והצעירים של חולון, נתקלה בהתנגדות חריפה בישיבת המועצה האחרונה.

צפו: מוטי ששון מסלק חברי מועצה מאירוע עירוני

הכל החל כאשר חברי הסיעה ביקשו למנות את מוריס אשכנזי לחבר בוועדות בריאות, בטיחות בדרכים והמאבק בסמים, במקום אושר שקלים שפרש. חברי הסיעה ביקשו להחליף את אשכנזי, שנאלץ לוותר על חברות בוועדת הנוער והצעירים, בנציגה אחרת. לכאורה, נראה היה כי מדובר במועמדת ראויה, שכן היא בעלת תעודת הוראה, תואר שלישי בחינוך הבלתי פורמלי, תעודות מקצועיות בהנחיית קבוצות וכיום חוקרת באוניברסיטה.

אלא שבאופן תמוה וחריג, הבקשה נדחתה. טרם ההצבעה הבהיר ראש העירייה מוטי ששון, כי פנה אישית ליו"ר סיעת 'מצטיינים בחינוך' עזרא סיטון, וביקש ממנו להחליף את הנציגה. בשלב זה הבינו חברי המועצה כי רב הנסתר על הגלוי, והם דרשו לדעת מדוע ששון מתנגד באופן כה נחרץ למועמדת.

סיטון מצדו לא נשאר חייב, ואמר: "יכול להיות שהיא לא הסתדרה עם מנהלת הנוער החדשה במינהל החינוך", ואז פנה לששון עצמו, ותוך שהוא מתייחס לשמועות שנפוצו על התנהגות בעייתית לכאורה של המועמדת, עקץ, "אני לא חושב שזה בגלל מה ששמעתי, הכל בגדר ערפל והדבר לא נבדק. גם אתה היית בערפל וברוך השם יצאת מזה".

ששון סירב לשוחח על הנושא בנוכחות חברי המועצה והודה, "אני מרגיש לא בנוח עם כל הסיפור. היא פוטרה ואני לא רוצה להיכנס לזה... דיברתי עם אנשים ואני לא יכול להכניס אותה לוועדת נוער".

רגע לפני ההצבעה אמר ששון לסיטון, "תאמין לי, אל תתעקש... אני אומר את זה לטובתך ולטובתה", אך סיטון התעקש על המינוי.חברי הקואליציה יישרו קו עם ששון והצביעו נגד המינוי. חברי האופוזיציה מחו על הסתרת מידע מהם ונענו על ידי היועצת המשפטית, עו"ד יונת דיין, כי "יש סטנדרט מסוים שמצפים מנציגי העירייה".

סיטון מסר: "מדובר בבחורה מקצועית שעבדה מול שלוש מנהלות בצורה יוצאת מהכלל, ורק מול המנהלת הרביעית עלו חילוקי דעות וזו הסיבה לפיטוריה. היא מעודכנת מאוד בתחום הנוער בחולון ודווקא בגלל זה לא רוצים אותה שם. כיו"ר ועדת ביקורת אני חושב שאסור להשמיץ אנשים בעילום שם, אם יש טענות שיציגו אותן".

המועמדת מסרה: "שמחתי לקבל את פנייתו של חבר המועצה ויו"ר וועדת הביקורת עזרא סיטון להשתלב בוועדת נוער וצעירים ולהעניק מנסיוני לעיר חולון. בחמש שנותיי במחלקת הנוער, פעלתי בשיתוף פעולה עם גורמים רבים בעיריית חולון, במינהל החינוך, בבתי הספר ובמשרד החינוך וזכיתי להערכת עמיתים. ברם, חילוקי דעות עם מנהלת מחלקת הנוער הנוכחית הביאו לסיום עבודתנו המשותפת. בימים אלה אני עובדת על מחקר בנושא מועצות נוער ותלמידים במסגרת מסלול ללימודי דוקטורט, מלמדת בני נוער מחוננים ותורמת לעיר חולון בשיתוף אנשי חינוך משכמם ומעלה ובראשם מר סיטון. אמשיך לתרום מניסיוני המקצועי".

מעיריית חולון נמסר: "כפי שמסר ראש העירייה בישיבת המועצה, המועמדת פוטרה לאחר שימוע וששון לא מצא לנכון לפרט את הסיבות לפיטורין משיקולים של שמירה על צנעת הפרט".