צילום:העירייה מינהל החינוך בחולון פרסם הוראה בשם משרד החינוך, שאוסרת על הכנסת חברי מועצה למוסדות החינוך. חברי מועצה בחולון שבדקו את הנושא מול מנהלת המחוז במשרד החינוך, התפלאו לשמוע שהיא לא מכירה את ההנחיה.

לפני כשבועיים שלחה ראש מינהל החינוך בעירייה, ד"ר טליה פרידמן, מזכר לכל מנהלי בתי הספר בעיר. במזכר נכתב כי על פי הנחיות מנהלת המחוז מטעם משרד החינוך, אסור לאנשי חינוך להיות בקשר עם פוליטיקאים, כולל חברי מועצה מהאופוזיציה או הקואליציה. לפי ההנחיה, כל סיור שלהם במוסד חינוכי דורש אישור של ראש העירייה.

חברי מועצת העיר מטעם סיעת 'צעירים', איתי זילבר ומורן ישראל, התפלאו לשמוע על ההוראה החדשה. כאשר פנה ישראל למנהלת המחוז במשרד החינוך, חיה שיטאי, התברר לו לטענתו שהיא כלל לא מכירה הנחיה שכזו.

"כחלק מעבודתנו כחברי מועצה, תפקידנו לפקח על התנהלות העירייה", אומר זילבר. "אנחנו נבחרי ציבור ולמנוע מאיתנו להיכנס למוסדות ציבור זו פגיעה בתפקוד המועצה".זילבר הרצה בשבוע שעבר בתיכון שבו למד, ולטענתו לא חשב שהוא צריך לקבל על כך אישור מראש העירייה. "באתי להרצות על תחום העבודה שלי בתקשורת, ולא על נושא שקשור לפוליטיקה".

את הנושא העלה זילבר בישיבת מועצת העיר בתחילת השבוע. ששון ענה שנפלה טעות וכי ההנחיה הגיעה ממנו והיא ניתנה על מנת לשמור על הפרדה ולהגן על עובדי חינוך כדי שלא יפעילו עליהם לחץ פוליטי, וכדי שפוליטיקאים לא יפריעו לעבודתם. ששון ציין כי מנהלת המחוז תומכת בהגבלת מעורבות של נבחרי ציבור במוסדות חינוך והמליצה לעשות זאת בצורה מסודרת. זילבר התעקש כי אין בסמכות ראש העירייה לתת הוראה כזאת על פי חוק, ואף קיבל תמיכה מפתיעה דווקא מכיוון סגן ראש העירייה, רועי כהן, שציטט את החוק ואמר כי בסמכות חברי מועצה להיכנס לכל מקום עירוני. ששון סיים את הדיון בקביעה כי זאת זכותו כראש עירייה וכי הוא עושה זאת על מנת להגן על אנשי החינוך. לששון אגב מותר לבקר באופן חופשי במוסדות החינוך בעיר והוא גם מרבה לעשות זאת.

ממשרד החינוך נמסר: "מנהלת מחוז תל אביב לא הוציאה הנחיות בנושא. יחד עם זאת' בעקבות פניות שהועברו אליה, המליצה מנהלת המחוז להגביל את ביקוריהם של נבחרי הציבור במוסדות החינוך ובמידת הצורך לארגן להם סיורים באמצעות מנהל החינוך העירוני, שהינו גוף מקצועי, כדי לאפשר למנהלים ולגננות שגרת עבודה ולא להעמידם במצבים לא נוחים".