צילום: shutterstock לביתה של ניצולת שואה בת 83, המתגוררת בדירת חדר ישנה בחולון, הגיעו בחודש יולי האחרון שני אנשים, אשר הציגו עצמם כפועלים שעוסקים בתיקוני אינסטלציה.

השניים הסבירו לקשישה כי בדקו ומצאו שיש לה בעיה במערכת המים של הדירה. הם הציעו לה כי בתמורה לסכום פעוט של 150 אלף שקלים יתקנו עבורה את התקלה המסובכת. כדי לגרום לסיפור להיראות אמין יותר, השניים ניתקו, על פי החשד, את זרם המים לדירתה של הקשישה. כיוון שהיא מתגוררת לבדה ובנה איננו גר בארץ, לא היה לקשישה עם מי להתייעץ והיא חששה להישאר ללא מים זורמים, ועל כן הסכימה לשלם להם את הסכום שדרשו בתמורה לתיקון.

את התשלום הראשון, על סך 120 אלף שקל העבירה הקשישה לחשודים, תוך שהם מלווים אותה בעצמם לסניף הבנק שלה. גם את התשלום השני, בסכום של 15 אלף שקל קיבלו ממנה החשודים באופן דומה.רק לאחר ששילמה להם את מרבית הסכום, עדכנה הקשישה בנעשה את בנה שמתגורר ברומניה, וכשהבן הבין כי אמו נפלה קורבן לתרגיל עוקץ, הוא מיהר להגיע לארץ והגיש תלונה במשטרה נגד השניים. בנה של המתלוננת סיפר לשוטרים כי אמו היא ניצולת שואה, והיא שילמה לחשודים בכספי התגמולים שהיא מקבלת מרומניה.

בשבוע שעבר קבעו החשודים להיפגש עם הקשישה על מנת לקבל ממנה את התשלום השלישי והאחרון, על סך 15 אלף שקלים. הם לא ידעו כי בביתה של האישה ממתין להם בלש ממרחב איילון, שהציג עצמו כבנה. לאחר שהקשישה שילמה לאחד מהחשודים את התשלום האחרון, נעצר החשוד שהגיע לבית על ידי הבלש והובא לחקירה. החשוד השני הגיע למחרת לתחנת המשטרה ומסר את גרסתו לאירוע.

ביום ראשון הובאו השניים, תושבי חולון כבני 40, להארכת מעצר בבית המשפט השלום בתל אביב והמשטרה ממליצה להעמידם לדין בחשד לעבירות של התפרצות וקבלת דבר במרמה.