ועד ההורים העירוני בחולון השבית היום (שלישי) את הלימודים בשכבת ו' בכ־25 בתי ספר יסודיים בעיר, כמחאה על החלטת העירייה לבצע שינויים באיזורי רישום. לטענת הוועד הדבר נעשה ללא שיתוף פעולה והידברות עם הורי התלמידים והנהלות בתי הספר.

המאבק נגד השינויים בשיבוצים לחטיבות הביניים החל לפני כחודש. העירייה מיהרה להודיע שההחלטה נבחנת שנית וטרם התקבלה סופית, אך ההורים סרבו להמתין.

ביום שני השבוע הודיע ועד ההורים העירוני כי למעט שני בתי ספר ('רביבים' ו'דביר'), שקיבלו אישור מיוחד עקב פעילות מתוכננת מראש, על כל בתי הספר להשבית ביום שלישי את הלימודים בשכבת ו'.

משרד החינוך ניסה למנוע את השביתה. מנהלת מחוז תל אביב, חיה שיטאי פנתה לוועד: "בכוונת העירייה לקיים תהליך מקצועי, מעמיק ואישי בנושא. הנני קוראת לכם לחזור בכם מכוונתכם להשבית את הלימודים ולהימנע מצעדים שיפגעו בתלמידים", כתבה שיטאי.למרות זאת, מרבית בתי הספר שיתפו פעולה עם הוועד העירוני, למעט בתי הספר 'ישעיהו', 'שרת' ו'אמירים', שאף הפיצו מכתב שמתנגד למהלך. "ועד ההורים העירוני נמצא עדיין בתהליך הידברות מול ראש העירייה ונקבעה פגישה איתו ביום ראשון", כתבו המתנגדים לשביתה.

"זו הייתה החלטה דמוקרטית עם רוב מוחץ שקבע את המתווה השביתה", אומר מנגד יו"ר ועד ההורים העירוני, שמעון יום טוב. "ביום חמישי (לאחר סגירת הגיליון) ישבתו גם שכבות ו' וז'. העירייה עוד לא ישבה עם נציגי ההורים, שלא לדבר על כך שההחלטה המקורית התקבלה מבלי לשוחח עם המנהלים".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "החשיבה מחדש על איזורי הרישום היא הכרח לאור הגידול המשמעותי במספר התלמידים בעיר והצפיפות הקיימת בכיתות. בכוונת הנהלת העירייה לקיים תהליך מקצועי, מעמיק ואישי כדי להביא לשיפור באיכות החיים של התלמידים, ברמה הפדגוגית ובסביבה הלימודית. התהליך נעשה בשיתוף מלא ובתיאום עם מנהלת המחוז במשרד החינוך והצוות המקצועי של המשרד.

"בעירייה מבקשים מכל התלמידים, ההורים והצוותים החינוכיים להתאזר בסבלנות עד להשלמת התהליך, שצפוי להסתיים במחצית פברואר".