צילום: מתוך מצלמות האבטחה ארבעה חשודים ממוצא קולומביאני נעצרו בחשד שגנבו את כספי הפנסיה של תושבת חולון. הארבעה תועדו במצלמות האבטחה של הבנק שבו משכה האישה את התשלום החודשי, עקבו אחריה ברחוב וגנבו ממנה את הכסף בכניסה לבניין המגורים שלה.

ב־23 בנובמבר הגיעה האישה, כבת 85, לאחד מסניפי הבנק בחולון. לאחר שמשכה את כספי הפנסיה שלה מחו"ל בסכום משוער של כ־3,300 דולר, היא יצאה לכיוון ביתה. הקשישה לא ידעה כי החבורה הקולומביאנית עוקבת אחריה למן הרגע שנכנסה לבנק. מצלמות האבטחה של הסניף חשפו כי החשודים היו סביבה כאשר המתינה לתורה אצל פקידת הבנק.

רק לאחר איסוף הצילומים ממצלמות האבטחה בכמה מוקדים, חשף מחלק פשעים במרחב איילון את שיטת הביצוע של החבורה. על פי החשד, לכל אחד מארבעת החשודים היה תפקיד: אחד תצפת, השני עקב אחרי הקשישה ובחן את מעשיה, השלישי והרביעי עקבו אחריה.

לאחר שיצאה מהבנק, החשודים עקבו אחריה עד לפתח בניין מגוריה, שם אחד מהם זרק שטרות כסף לידה, לאחר מכן הוא הפנה את תשומת לבה, שכביכול נפל לה כסף. בזמן שהיא התכופפה כדי להרים את השטרות, אחד החשודים גנב את תיקה שהיה על ההליכון.מהמשטרה נמסר כי פעולות חקירה גלויות וסמויות הביאו לאיסוף ראיות נוספות נגד החשודים. צוות בילוש של מרחב איילון בפיקודו של רפ"ק שגיא שולמן, התחקה אחר החשודים, הם אותרו ונעצרו. הארבעה הם תושבי תל אביב, בשנות ה־30 וה־40 לחייהם, ממוצא קולומביאני.

"מדובר בכנופיה מתוחכמת שגנבה במרמה את כספי הפנסיה של הקשישה", אומר קצין אגף חקירות ומודיעין במרחב איילון, סנ"צ רונן אבניאלי. "הכנופיה ניצלה את תמימותה וחולשתה הפיזית. המעשה שעשו מכוער ברמה המוסרית. ראינו את המתלוננת כאילו הייתה בת משפחה של כל אחד מאיתנו השוטרים. ידענו שנעשה הכל כדי לעצור אותם ולשים אותם מאחורי סורג ובריח".