צילום: shutterstock נערה בת 14 הגישה לבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב תביעה נגד נערה בת גילה מחולון בגין הפצת לשון הרע. היא דורשת שתפצה אותה ב־20 אלף שקל כיוון שהפיצה עליה שמועות, קיללה אותה וגרמה לה לפרוש מקבוצת ספורט בחולון שבה התאמנה.

ילדים רבים חווים בגיל ההתבגרות החרמות, אלימות מילולית ומאבקי כוח מצד חבריהם. לרוב מדובר באפיזודה חולפת, אך כשנודע לאמה של ספורטאית צעירה שמריבה עם חברתה לקבוצה גורמת לה עוול קשה, היא החליטה לפנות לבית המשפט.

על פי כתב התביעה, הנערה, שמתגוררת בדרום, למדה בחוג ספורט ייחודי שקיים בחולון, שבו הכירה צעירה בת גילה מהעיר. בין שתי הבנות נרקמה חברות, והן אף נהגו לבקר זו בביתה של זו.כאשר האם של התובעת גילתה שהנערה מחולון הראתה לבתה תמונות בעלות אופי מיני, היא אסרה עליה להפגש עם הנערה. מאותו רגע נוצר קרע בין שתי הבנות, ועל פי כתב התביעה הנתבעת החלה להשפיל את התובעת בקבוצת הוואטסאפ של קבוצת הספורט, בה התובעת אינה חברה, וברשתות החברתיות.
כמו כן פרסמה הנערה תמונות וכתבה קללות בגנותן של האם ובתה, והעליבה את התובעת במסגרת אימוני הקבוצה. המצב החמיר, ולטענת האם השמועות אף הגיעו לקבוצות ספורט נוספות בארץ שעוסקות באותו ענף.

לטענת האם, העניין פגע בבתה קשות וגרם לה להפסיק להתאמן. "זה הגיע לשלב שהיא לא רצתה להיתקל בנתבעת ולספוג עלבונות, לראות אותה מצחקקת עם החברות שלה כשהיא גאה במעשיה הזדוניים. כל מפגש היה מלווה בעלבון של בתי, בבכי ובנזק נפשי שפגע ברצונה להתאמן ולהמשיך במצוינות", לשון התביעה.