הורי התלמידים בבית הספר היסודי 'דינור' בחולון החריפו את מאבקם נגד העבודות להקמת גני ילדים במתחם. הם פנו לבית המשפט בבקשה לצו להפסקת העבודות, והעירייה בתגובה ביקשה ארכה כדי לבחון את המצב.

בעתירתם לבית המשפט כתבו ההורים שעבודות הבנייה בבית הספר כרוכות ברעש רב, אבק וכלי רכב כבדים שישבשו את מהלך הלימודים, ובעיקר יפגעו בתלמידי כיתות החינוך המיוחד ובחולי אסתמה.

"על פי חוזר מנכ"ל אסור לבצע עבודות לא הכרחיות בזמן הלימודים, ובוודאי לא עבודות רועשות כמו שהעירייה מתכננת", אומר סימון דוראל, הורה לתלמיד בבית הספר. "העירייה יכולה לחכות לחופשת הקיץ".

לפני שהצו נכנס לתוקפו נאלצו ההורים לצפות בטרקטורים ועובדים שעוקרים ממקומה את האנדרטה לזכר חללי בית הספר. הדבר הגביר את המתיחות בין ההורים להנהלה.

"עד כה העבודות התקיימו רק יומיים, ביום הגשת העתירה ולמחרת, עד לקבלת צו בית המשפט", אומר דוראל, "בזמן הזה הם הספיקו לפרק את האנדרטה וזה נעשה בצורה מאוד לא מכובדת. זרקו אותה כמו פסולת בניין בתוך כל האבנים מסביב".חלק מההורים הפנו אצבע מאשימה להנהלת בית הספר, בטענה שהיה עליה לוודא שהאנדרטה מקבלת יחס מכובד. מפקחת בית הספר רונית דרן ניסתה להרגיע את הרוחות וכתבה להורים: "אופן התקשורת חוצה כל קו אדום ביחסים בין בני אדם, אנו נגררים לפגיעה בבית הספר, במעמדו, בצוות העובדים והמנהלת".

הידיעה על האנדרטה נפוצה, וביום שני בלילה הגיעו מתנדבים, הרימו את האנדרטה הכבדה, ניקו אותה, הדליקו נר נשמה. "היה חשוב לנו לתת לבנינו את הכבוד הראוי" אמר אחד המתנדבים, מיקי בוזגלו, "אנחנו מקווים שבקרוב ימצא לאנדרטה מקום מכובד יותר".

מהעירייה נמסר: "העירייה לא מנהלת הליכים משפטיים מעל דפי העיתון. יצויין, כי בית המשפט לא הוציא צו הפסקת עבודה אלא רק הורה ארעית לעכב את העבודות עד לקבלת עמדת העירייה. מאחר שהשטח מיועד לבניית אשכול גני ילדים הנחוץ לשכונה, נאלצה העירייה להסיר את האנדרטה ממיקומה ולהעתיקה למקום אחר בשטח בית הספר, אולם פניית ההורים לבית המשפט והחלטת העיכוב מנעה מהקבלן את המשך הטיפול בהעברה שכן הוא היה מפר את צו בית המשפט. העירייה נערכה למיקום האנדרטה מחדש בשטח המוסד, וככל שההורים לא יעכבו שוב את העתקתה, היא תמוקם מחדש ללא דיחוי".