צילום: קובי קואנקס זה קרה לפני שנה בדיוק. מסדרונות עיריית חולון געשו לאחר שהתברר כי ראש העירייה, מוטי ששון, חשוד בהטרדה מינית לכאורה של עובדת לשעבר. בלהב 433 המתינו למתלוננות נוספות וכעת מסתמן כי ללא הוכחה למעשים פליליים ובלי שנמצאו ראיות להגשת כתב אישום, התיק ייסגר עם המלצה שלא לנקוט בכל פעולה משפטית.

הודעה רשמית של המשטרה אומנם עוד לא יצאה, אך גורמים במשטרה וגם עורך דינו של ששון, ששי גז, מאשרים כי קיימת נטייה לסגור את התיק.

בנובמבר 2014 דיווחו מהדורות החדשות וכותרות העיתונים על ראש עירייה מוכר מהמרכז שחשוד לכאורה בהטרדה מינית. ששון טען כי כלל לא ידע שמדובר בו מכיוון שלא הוגשה תלונה נגדו, אבל השמועות החלו להתרוצץ. תוך זמן קצר היה ברור לכולם כי ראש עיריית חולון, מוטי ששון, הוא זה שעומד בלב הפרשה.

הפרשה החלה אחרי שמקורב לצעירה שעבדה בעבר בעירייה, הגיע לתחנת המשטרה וטען כי ששון הטריד אותה מינית וביצע בה מעשה מגונה לכאורה. האישה אישרה את דברי המכר שלה ואף התראיינה באמצעי התקשורת. היא סיפרה כי ששון עשה לה "דברים" בכוח ובניגוד לרצונה לכאורה, וכי עד היום היא מתקשה לנהל קשר רומנטי בגלל מה שקרה לה. עוד ציינה המתלוננת כי פגישה מקרית עם ששון העלתה בה את הזיכרונות שביקשה להדחיק, וכי האנשים שמקיפים אותה עודדו אותה להתלונן.

כשזומן בינואר 2015 לחקירה, ששון ביקש בעצמו מהחוקרים לחשוף את שמו. "הוא לא רצה שתהיה חרושת שמועות והעדיף לסיים עם זה", סיפר מקורב לששון. "בעידן של היום כולם כבר ממילא יודעים ולצו איסור פרסום אין שום משמעות. לכן הוא העדיף שזה ייצא מיוזמתו, בעיקר בגלל שהאמין שאין לו מה לחשוש".במהלך החקירה עלה חשד כי ישנה מתלוננת נוספת, עובדת עירייה שששון לא הכחיש כי חיזר אחריה, אך היא טוענת בתוקף עד היום שהוא מעולם לא הטריד אותה. היא ועורכת דינה, חווה קליין, הגיבו השבוע באנחת רווחה כששמעו שהתיק צפוי להיסגר. השתיים מצפות להסרת צו ההרחקה שאוסר על ששון להתקרב אל העובדת. "בהחלט שמחנו לשמוע שהתיק הזה עומד להיסגר, זו תחושת הקלה גדולה", אומרת עו"ד קליין. "חבל לנו שלאורך כל הדרך המשטרה המשיכה וממשיכה להתעקש להתייחס למרשתי כאל מתלוננת, כאשר למעשה היא מעולם לא התלוננה, לא נפגעה ולא הרגישה פגועה מראש העירייה. הדבר החמור ביותר היה צו ההרחקה שהוצא לראש העירייה, שאוסר עליו להתקרב אליה או לשוחח איתה".

אך גם ששון יודע שבעידן הטכנולוגי קשה מאוד למחוק חשדות. חקירות - גם אם הן מסתיימות בלא כלום - נשארות לנצח במנוע החיפוש של כולנו. "הנזק הוא בעיקר תדמיתי. מישהו ישכח את זה? הרי גם אם מחר החקירה תיסגר והמשטרה תכנס מסיבת עיתונאים ותגיד שאין כלום, תמיד יזכרו שפעם הוא היה חשוד בהטרדות מיניות".

בשיחות עם מקורביו במהלך השנה האחרונה על הנושא, הביע ששון אמונה שהתיק ייסגר. "הוא תמיד האמין שהדברים יסתדרו לבד", מוסיף המקורב. "הוא גם אמר שכשיש לך כזאת אחריות והשפעה, ינסו לתפוס אותך, ובגלל שהוא יוצא עם נשים קל לנצל את זה. זאת גם לא הפעם הראשונה שמנסים להפעיל עליו לחץ בעניינים של הטרדות מיניות, הרבה פעמים היה ענן כזה מעל הראש שלו אבל אף פעם זה לא הגיע למצב כזה. הוא אדם רווק וחופשי. מותר לו להתחיל עם נשים, מותר לו להחמיא לאישה שהוא מעוניין בה. אבל כשיש לך אויבים הם עלולים לנצל זאת נגדך. הרי אף אחת מהן לא התייצבה במשטרה מיוזמתה, אם הוא באמת פגע בהן בצורה כזאת, למה אף אחת לא באה ואמרה את זה בעצמה? למה הכל היה בדרך לא דרך? אלו נשים שהוא הכיר, אבל מכאן ועד הסיפורים שמספרים המרחק גדול".

לראש עיריית חולון יותר קשה להכיר נשים?
"לא יודע. זה יותר מורכב, הוא צריך להיות יותר זהיר. רואים אישיות בכירה ומיד מסתכלים אחרת. אבל כולנו בני אדם, כולנו פוגשים אנשים, זה לא אומר שזה חלילה נעשה בצורה לא טובה. להיפך, כל מי שמכיר אותו יודע שהוא אדם עדין, איש משפחה ושהוא ממש לא צריך לדרוש תשומת לב מנשים".


הסיפור המלא בגיליון סופ"ש של 'ידיעות חולון'