צילום: מתוך פייסבוק הפרקליטות תציג בפני הורי הילדים בגן 'ניצן' בחולון את עסקת הטיעון עם בעלת הגן לשעבר ניצה חכמון. בכתב האישום שתוקן לפני כמה חודשים, מתוארת מסכת התעללות ב־65 ילדים בני שלושה חודשים עד שלוש שנים שהיו באחריות חכמון, הגננת דורית נחום והסייעות.

ההורים נחשפו למקרה לפני יותר משנה, באמצעות סרטונים שבהם נראה לכאורה צוות הגן מתעלל ומכה את הילדים. מאז שהתגלה כי נרקמת עסקת טיעון בין הפרקליטות לעורכי הדין של הנאשמות, דרשו ההורים להיות שותפים בדיונים. בית המשפט הורה לפרקליטות להציג בפני ההורים, שנחשבים לנציגי נפגעי העבירה, את עסקת הטיעון ברגע שתושלם.

"יש לנו אפשרות להביע התנגדות", אמר נציג ההורים, איתמר סלומון. "יש לי תחושה פנימית שהפרקליטות לא תקל בעונש וזו הייתה הדרישה שלנו. מההתחלה הבהרנו שלא נסתפק בהסדר מקל, רק כדי שכולם ילכו הביתה".

זמן קצר לאחר הדיון, הופץ פוסט בדף הפייסבוק של חברת בגדים, שבו נכתב כי יש לפטר את חכמון שעובדת כעת באחר מסניפיה. "האם ידעתם שאתם מעסיקים בסניפכם אישה שבימים אלה ממש עומדת למשפט על התעללות?", נכתב בפוסט שנמחק תוך זמן קצר, אבל אנשים פרסמו צילום מסך שלו והחברה נאלצה להגיב.לטענת סלומון, להורים אין שום קשר לפרסום. "אני רוצה שהן ישבו בכלא וישלמו על מה שעשו, אבל הקריאה שלנו היא למערכת המשפט והחוק, ולא ברמה האישית. עם זאת, אי אפשר להתעלם מהעובדה שכאשר עושים מעשים מסוימים, צריך להתמודד עם הקארמה שלהם".

עו"ד של חכמון: "מדובר במסע הכפשות שאין בו דבר מלבד ניסיון נלוז להשחיר את פניה של מרשתי, אשר נהנית מחזקת החפות, כל עוד לא הוכח אחרת. המסר שמועבר באמצעות הרשתות החברתיות מגמתי. הגשנו תלונה במשטרה".

מחברת הבגדים נמסר: "חברתנו מעסיקה מאות עובדים ודואגת לפרנסת משפחות רבות בארץ. מדובר בעובדת נעימה וחרוצה, שבשלב זה לא הורשעה ולא נגזר דינה, ועל כן אין אנו רואים לנכון למנוע ממנה לפרנס את עצמה ביושר. הרשתות החברתיות והגולשים לא שופטים ולא יכולים לחרוץ דין של אדם.

"לכל אדם, באשר הוא, יש את הזכות להתפרנס בכבוד, ולא ייתכן שחברה תנדה כל אדם שיש נגדו חשדות. עם זאת, החברה מגנה כל אלימות, ואיננה מעסיקה אנשים בעלי עבר פלילי. אנו מצרים על כך שהיא הוטרדה במסגרת עבודתה בחנות ועל כן החליטה לעזוב. בשלב זה אנו בוחנים אפשרות להגיש תביעה נגד אנשים שהגיעו לחנות וניסו ליצור פרובוקציות".