למרות שנאספו כ־20 אלף שקל וחלף כבר יותר מחודש מאז פתיחת שנת הלימודים, עדיין לא חולקו כל תיקי בית ספר שנרכשו עבור תלמידים מעוטי יכולת בחולון.

בכל שנה במהלך חופשת הקיץ מתארגנים ועד ההורים העירוני ומועצת התלמידים בחולון לרכוש תיקי בית ספר לתלמידים מעוטי יכולת. ועד ההורים מקבל תרומות כספיות ממגוון גורמים, ומועצת התלמידים מגייסת את הכסף בנשף הגאלה המסורתי.

מועצת התלמידים הצליחה לגייס כ־10 אלף שקל, ועיריית חולון התחייבה לתרום סכום זהה כדי להכפיל את מספר התיקים שיחולקו, כך שלמעשה גויסו כ־20 אלף שקל. בפועל, אף תלמיד לא קיבל תיק.

התיקים נרכשו לאחר תחילת שנת הלימודים על ידי מינהל החינוך. לטענת גורם המעורה במקרה הם עדיין לא חולקו, כי אחד העובדים הממונה על מועצת התלמידים ועל חלוקת התיקים יצא עם משלחת העירייה לסין, ולאחר מכן יצא לחופשה פרטית עד אחרי החגים."ממילא לקח זמן רב עד שקנו את התיקים. במקום לחלק אותם כבר ב־1 בספטמבר, רק בתחילת שנת הלימודים נזכרו לקנות אותם", טוען הגורם. "לחשוב שעד עכשיו יש תלמידים מעוטי יכולת שמסתובבים בלי תיק ראוי, רק כי מישהו במינהל החינוך חולם - זה כבר ממש מעצבן. אם למישהו יש עיסוקים אחרים, שידאג להעביר את הסמכות או לתכנן את הזמן שלו אחרת. זה מקומם".

תלמידי העל יסודי שמצפים לקבל את התיקים, מקווים כעת שלא יצוץ עיכוב נוסף שימנע את החלוקה.

מעיריית חולון נמסר: "ארוחת ההתרמה שהובילה מועצת הנוער העירונית התקיימה בסוף חודש מאי, אולם איסוף כספי התרומות, הספירה, הרישום, הבדיקה וההפקדה ארכו זמן מה, שכן מדובר בעשרות אלפי שקלים. הממונה על הפרויקט במינהל החינוך שהה במשלחת עירונית בחו"ל, אולם בהיעדרו מונתה לו ממלאת מקום, שטיפלה בחלוקת התיקים. ואכן, החלוקה כבר החלה ותיקי בית ספר מלאים בקלמרים ובציוד משרדי הועברו לתלמידים שנמצאו זקוקים לכך, באמצעות קצינות הביקור הסדיר".