צילום: ShutterStock טיפול פיראטי למילוי קמטים בעור על ידי אחות שאינה מוסמכת לכך, ובאמצעות חומר שאינו סטרילי, גרם לזיהום חמור בפניה של אישה. בגלל החשש שהזיהום יגיע למוח ויסכן את חייה, קיבלה האישה טיפול אנטיביוטי לטווח ארוך ואושפזה בבית חולים וולפסון בחולון.

בשבוע שעבר הגיעה האישה, כבת 40, לחדר המיון ב'וולפסון' כשהיא סובלת מנפיחות קשה בפנים, כאבים עזים וחום גבוה. האישה, אחות במקצועה, סיפרה לרופאים כי חברה שלה, גם היא אחות, הזריקה לה חומר לאזורים שנוטים להתקמט, כמו המצח וצידי העיניים.

מומחית לרפואת עור מהמרכז הרפואי וולפסון, ד"ר מרינה לנדו, סיפרה על המקרה החריג. "המטופלת מסרה שהחומר שהוזרק לה הוא שמן אומגה 3 שמיועד לבליעה. החומר הזה אומנם משפר את תפקוד הגוף, כלי הדם ועור הפנים, אך בשום פנים ואופן אינו מיועד להזרקה כיוון שאינו סטרילי. היא הזריקה לפניה חומר שבקלות יכול לגרום לזיהום חמור, בדיוק כפי שקרה".

ד"ר לנדו אומרת כי לדברי האישה, המקרה לא היה חד פעמי. "זו מישהי שגובה על כך כסף וכמו כל מיני קוסמטיקאיות ורופאים טבעיים, עושה זאת למרות שאין לה שום הסמכה בתחום. בית החולים העביר את פרטי המקרה למשרד הבריאות להמשך בדיקה".בימים האחרונים החל מצבה של האישה להשתפר, וד"ר לנדו הסבירה כי בשלב זה עדיין לא ניתן לקבוע האם הזיהום נגרם רק בגלל חוסר סטריליות, או שהמטופלת פיתחה גם תגובה קשה לחומר עצמו.

ד"ר לנדו הוסיפה כי למרות שמקרים כאלה נחשבים לנדירים, אין זה חריג שאנשים מבצעים טיפולים קוסמטים באופן פיראטי. "מזלה של המטופלת שהיא צעירה ובריאה והתייצבה בבית החולים במהירות, לכן מצבה השתפר. הרבה פעמים המטופלים חוששים להודות שזה קרה בגלל הזרקת חומרים לא מאושרים, והרופאים צריכים לפתור את המצב לבד.

"מזעזע אותי שאנשים עושים דברים כאלה בלי שום הסמכה או ידע", הוסיפה ד"ר לנדו. "לפני כשנתיים פגשתי אישה שמטפל הזריק לה סיליקון למילוי קמטים, אך במקום להשתמש בחומר הרפואי הוא הסתפק בחומר לשיער שמכיל סיליקון. אלה דברים איומים ומסכני חיים, אנשים צריכים להיזהר".