צילום: אלי נאמן המופע לסיום החופש הגדול שהתקיים ב'לה פארק' (פארק 'פרס') בחולון גרם מפח נפש ללא מעט מתושבי העיר, שלא הצליחו להיכנס לאירוע. "חיכינו להופעה הזו הרבה זמן. חברה שלי ממש בכתה בחוץ מרוב שהרגשנו רע", סיפרה נערה מחולון.

במופע שהתקיים באמפיתיאטרון בפארק הופיעו הזמרים משה פרץ ונציגנו באירוויזיון האחרון נדב גדג'. כבר לקראת השעה 20:20 הפארק התמלא והמשטרה נאלצה למנוע מאנשים נוספים להיכנס למתחם.

"התאכזבתי. עד שסוף כל סוף יש הופעה נורמלית", סיפרה בת 16 מחולון, שנאלצה לשמוע את הזמרים האהובים עליה מבחוץ. לדבריה, בעוד שתושבי חולון נשארו בחוץ, נכנסו להופעה אנשים מערים אחרות. "הכי מעצבן היה לראות ילדים מראשון לציון מעלים תמונות של ההופעה ואני תקועה בחוץ כמו קבצנית. לפחות היו שמים מסכים בחוץ או נותנים עדיפות לילדי חולון, זה המינימום שאפשר לבקש".

"באתי עם הילדים הקטנים מנס ציונה", סיפרה גלית לוי. "שיערתי שיהיה עמוס אבל מה שראיתי היה טירוף. מאות אנשים נדחפו אל הגדרות, צעקו והשתוללו. מיד לקחתי את הילדים הביתה, שום הופעה לא שווה את הבלגן הזה".האירוע הגיע חיש מהר לרשתות החברתיות. "אם עיריית חולון והחברה לבילוי ובידור מנסים להשיק את מתחם לה־פארק ולקדם אותו, הם צריכים להיערך בהתאם", ציינה אחת הגולשות. מנכ"ל החברה לבילוי ובידור, שמשון חן, שתחת אחריותו נמצא גם 'לה פארק', כתב לטוקבקיסטים כי כי מוטב היה למנוע מאנשים להיכנס מאשר להסתכן באסון.

מעיריית חולון נמסר: "אנו שמחים על ההיענות הגבוהה של הציבור החולוני שהגיע למופע שחתם את אירועי הקיץ. כמות האנשים שהגיעה למופע אכן הייתה חריגה בהיקפה ולכן הוצבו שני מסכים נוספים להקרנת המופע מחוץ לאמפיפארק. לפי המדיניות העירונית, מדי שנה בחודשי הקיץ נערכים מופעי חוצות לציבור הרחב ללא תשלום לרווחת התושבים ולכן לא נמכרים מבעוד מועד כרטיסים אליהם. אי אפשר באירועים המוניים בפארק לבדוק כתובת מגורים של הנוכחים. פרסום האירוע נעשה רק באמצעי תקשורת מקומיים ולכן יש להניח שרוב הצופים הגיע מחולון. כמו כן, כפי שלא יהיה זה ראוי למנוע מתושב חולון לצפות במופע בתל אביב, כך לא יעלה על הדעת, שעיריית חולון תמנע מתושבי ערים אחרות להיכנס למופע חוצות פתוח. יצויין, כי באירועים המיועדים לתושבי חולון ונערכים במקומות סגורים, נמכרו כרטיסים מראש במחיר סמלי אך ורק לתושבי העיר".

מהמשטרה נמסר: "תפקיד משטרת ישראל הוא בראש ובראשונה לשמור על הסדר וביטחון הציבור. משכך, נסגרו השערים ולא התאפשרה כניסת נוספים למקום. במאזן השיקולים של קהל מאוכזבים, שלא הצליחו להיכנס למופע אל מול פגיעה בנפש, העדיפה המשטרה את השמירה על שלומו של הציבור".