מורי הנהיגה בחולון ערכו הפגנה מול משרד הרישוי בעיר, במחאה על מחסור בבוחנים. לטענתם, תלמידי הנהיגה ממתינים בין שלושה לארבעה חודשים לפני טסט, דבר שפוגע קשה בהוראה ובתדמיתם של מורי הנהיגה. "יצרו לנו תדמית של סחטנים, כאילו אנחנו מורחים את השיעורים בכוונה", סיפר אחד המורים.

עשרות המורים הפגינו נגד התנהלות משרד התחבורה, טוענים שהמצב נוצר בגלל שאין מספיק בוחנים. "זה מצב לא הגיוני, דוחקים אותנו לפינה והתלמידים משלמים מחיר יקר", אמר חבר ועד מורי הנהיגה בחולון, דודו בינשו. "תלמידים לא פוחדים מהטסט, אלא מכך שאם לא יעברו הם יאלצו להמתין ארבעה חודשים. הורים באים אלינו בטענות, הם לא מבינים איך המצב הזה ייתכן.

"הבעיה היא שאם תלמיד צריך לחכות ארבעה חודשים לטסט, הוא יעדיף להקפיא את הלימודים עד למועד המבחן כי אחרת זה סתם נגרר ועולה לו הרבה כסף", הוסיף בינשו. "שניים-שלושה שיעורים לפני טסט לא מספיקים ואז הם שוב נכשלים ושוב ממתינים לטסט וחוזר חלילה, וזה נותן לתלמידים תחושת תסכול כאילו הם זורקים כסף".בינשו הסביר כי המצב נוצר בגלל ההקצבה של משרד התחבורה למורי הנהיגה, שלטענתו אינה תואמת את מספר התלמידים. "בחולון פועלים כ־220 מורי נהיגה ומשרד התחבורה מקציב להם טסטים ביחס של טסט אחד לשלושה תלמידים, אבל בפועל זה לא ככה. בקיץ למשל, היחס היה טסט ל־4.5 עד 5 תלמידים ועם החגים היחס יהיה טסט אחד לשבעה תלמידים. למרות שהחודש יש לי 21 תלמידים שמוכנים, רק ארבעה מתוכם יעברו אותו, ואני נאלץ לבחור אותם על בסיס ותק".

בינשו מסכם את דרישות מורי הנהיגה: "אנחנו מצפים ממשרד התחבורה למצוא עוד בוחנים. המחסור הוא נוראי כי הרבה יצאו לפנסיה או עברו תפקיד, ומשרד התחבורה מתמהמה עם ההסמכה של בוחנים חדשים".

ממשרד התחבורה נמסר: "מדובר בטענות בלתי מוצדקות. מורי הנהיגה מקבלים כיום הקצאות של טסטים לפי יחס של 1:3. בנוסף, אגף הרישוי איפשר לבוחני הנהיגה לעבוד גם בימי שישי, דבר שצמצם באופן משמעותי את זמן ההמתנה למבחנים המעשיים. בקרוב ייקלטו בוחנים נוספים. צעדים אלה אמורים לתת מענה הולם לטענותיהם של מורי הנהיגה ולצמצם משמעותית את זמן ההמתנה למבחנים".