שוקי בן יוסף, פעיל בוועד של שכונת גרין בחולון, משתדל לגלות ערנות לנעשה בעיר באופן כללי. השבוע הוא הופתע במיוחד לגלות כי רכבו חונה בחניית אדום־לבן, אף על פי שזכר בוודאות כי החנה את הרכב במקביל למדרכה אפורה.

"כשראיתי איש מבוגר עם ספריי בצבע אדום, מיד הבנתי מה קורה", סיפר בן יוסף שגם מיהר לתעד את האירוע במצלמת הטלפון שלו. "אחד השכנים ברחוב הפלמ"ח החליט שסימון האדום־לבן בכניסה לחנייה של הבניין שלו אינה ברורה מספיק, ולכן החליט על דעת עצמו לצבוע אותו בספריי צבע, כאילו הוא עובד עירייה או פקח עירוני. מיד שלפתי מצלמה וצילמתי אותו, זו פשוט חוצפה שאין כדוגמתה. לא ייתכן שאנשים ייקחו את החוק לידיים ויעשו מה שבא להם. עניין צבעי המדרכות הדהוי מוכר לכולנו, אבל לא יעלה על הדעת שכל אחד יעשה מה שבא לו".

לדברי בן יוסף, לו היה הדייר מסתפק בחידוש הצבע הדהוי בכניסה לחניית הבניין, ניחא. אלא שלטענתו הגדיל הדייר לעשות וניכס לכניסה לחנייה חלקים נוספים. "בלי להסס האיש צבע גם את הצדדים של הכניסה, ולמעשה סימן גם קטעים אפורים שבצד שמאל וימין של המדרכה. אני חניתי בצד ימין של הכניסה לחנייה שלו, באיזור אפור, אבל כל הקטע שמקביל לגלגלים האחוריים של הרכב שלי היה פתאום אדום, כך שלמעשה הוא הגדיל את הכניסה לחנייה שלו".בסרטון אפשר לראות שבן יוסף מתעמת עם האיש, והוא מאיים בתגובה לפגוע ברכבו. "הוא אמר שירסס גם את הרכב שלי בצבע אם אתערב או אצלם, אבל לא ויתרתי. אחרי שנסעתי משם ראיתי שהרכב שלי התלכלך בצבע אדום, אבל זה לא מדאיג אותי, זה בוודאי ירד. כתושבים אנחנו חייבים לגלות ערנות למחדלים כאלה. בשלב זה אני שוקל מה לעשות, אך אין ספק שאפנה לעירייה כדי שתטפל בעניין. סימון מדרכות הוא לא התפקיד של תושב יחיד, וכל הגורמים האחראיים צריכים לעשות את עבודתם כראוי שלא יקרו מקרים דומים".

מעיריית חולון נמסר: "העירייה מבצעת חידוש סימון במדרכות בהתאם לתכנית עבודה. במידה שתושב מבחין במיקום הדורש חידוש שטרם טופל, הוא מוזמן לפנות לעירייה, באמצעות המוקד העירוני, ובוודאי לא לצבוע באופן עצמאי, דבר האסור על פי חוק. לעצם הפנייה, יחידת האחזקה תבדוק מיידית את המדרכה האמורה ותתקן את הסימון, במידה שיימצא הצורך בכך".