צילום: באדיבות דו"צ התאומים הזהים, אור ושחר פרפליצקי בני ה־19 מאזור, עושים הכל יחד: הם מבלים עם חברים, מתאמנים ואפילו מתכננים סטארטאפ משותף. לאחרונה החלו קורס מ"כים (מפקדי כיתה) ביחידה חדשה שנועדה להגן על איזור בקעת הירדן.

בבית הספר הם ישבו אחד ליד השני, למדו יחד במגמת מחשבים בתיכון אורט ורק לקראת הגיוס החליטו לבדוק אפשרויות בנפרד, אבל גם אז התאומים התקשו להיפרד. "שנינו התלבטנו אם ללכת למודיעין בגלל הרקע שלנו במחשבים או לקרבי כי זה היה חשוב לנו", סיפר אור. "הייתה גם אפשרות שנתגייס ליחידות נפרדות ושלראשונה לא נהיה ביחד".

כששחר נכנס לקצין המיון הוצעה לו הצעה מפתה - להיכנס למחזור הראשון של יחידת אריות הירדן החדשה, יחידה קרבית מעורבת שמיועדת להגן על כל אזור בקעת הירדן ולבצע גם פעילות ביטחונית שוטפת ביהודה ושומרון שכוללת מארבים ומעצרים. היחידה הייתה רק בשלבי הקמה והאפשרות להיות חלק ממשהו חדש וייחודי קסמה לשחר, שביקש מקצין המיון לראיין גם את אחיו.

"כמובן שהופתענו שמאפשרים לנו להיות באותה יחידה אבל לא שאלנו שאלות, בעיקר שמחנו על האפשרות להישאר יחד", אומר אור. "עשינו טירונות 05 עם השלמה ל־07 תחת מפקדים שמרביתם מגיעים מצנחנים, כי מדובר בגדוד חדש שעדיין אין לו מפקדים משלו. זו תחושה מדהימה להקים משהו חדש ולדעת שאתה חייב להציב רף גבוה לבאים אחריך".כמובן שהדמיון בין השניים מבלבל לא פעם את חבריהם ליחידה, אך התאומים כבר למדו לנצל את זה לטובתם, "כשהייתי חולה אור החליף אותי בתרגיל כיתה, וכשבאים לקרוא לי לתורנות אני תמיד אומר שזו טעות ושאני בעצם אחי", מספר שחר בחיוך. "כמובן שהוא עושה את אותו הדבר וככה אנחנו משגעים את כולם. למרות שהאנשים איתנו בבסיס כבר תקופה ארוכה הם עדיין לא מבדילים בינינו, אבל אנחנו רגילים. כל חייל קרבי רגיל להיות רחוק מהבית בסביבה זרה, אבל אני בעצם הבאתי את הבית לבסיס. אין דבר יותר טוב מלהיות עם החבר הכי טוב שלך במצבים הכי מורכבים. גם בפעילות ביטחונית מסוכנת אני יודע שאחי כאן לגבות אותי ואני אותו".

"ברור שיש לנו תחושה של צורך להגן על כל חיילי הגדוד", מדגיש אור, "אבל אח כלפי אח זה משהו אחר. באופן טבעי אמא לחוצה פי שניים, אבל היא יודעת שאנחנו כאן אחד בשביל השני. לפני שבועיים התחלנו את קורס המ"כים ואנחנו מקווים להיות המפקדים הראשונים של הגדוד".

על העתיד באזרחות התאומים עדיין לא חושבים, אבל בגלל ששחר מחובר לאמנות ואור למחשבים הם כבר מתכננים סטארטאפ ביחד. "אני מניח שאין לנו תוכניות להיפרד בשום שלב", אומר שחר. "גם עכשיו אחרי שהות ארוכה בבסיס, כשאנחנו חוזרים הביתה אנחנו מבלים יחד ויוצאים יחד לריצות, אז כנראה שתמיד נמשיך יחד".