בוגרת תיכון מיטרני בחולון קיוותה לחגוג עם חבריה במסיבת הסיום, אך לאכזבתה היא לא הוזמנה ואפילו לא צולמה לתמונת המחזור השכבתית. "בגלל תקרית בטיול השנתי החליטו להרוס לבת שלי את החיים", טוענת אמה.

לדברי האם, "במהלך הטיול היא וחברה נוספת ביקשו לעבור לחדר אחד. התפתח ויכוח ביניהן לבין הצוות, ובסופו הבנות החליטו לקחת את המזרנים ולישון על הרצפה בחדר של חברות. אחרי הטיול הודיעו לה שלא להגיע יותר לבית הספר.

"בגלל שהיו לה חיסורים, דרשו ממנה לעמוד בכמה מטלות, כולל שיעורים לאחר סיום יום הלימודים, הגשת עבודות ועוד כמה דברים", מספרת האם. "היא השתדלה מאוד ועמדה בכל הדרישות שהציבו לה. כשהבנתי שאפילו בתמונת המחזור היא לא תופיע ושלא הזמינו אותה למסיבת הסיום, פניתי לצוות והסברתי להם שזה לא בסדר. מסיבת סיום זה דבר של פעם בחיים, לא הוגן לקחת את זה ממנה".

לטענת האם, נמסר לה שהילדה לא הוזמנה בטעות, היא תוזמן למסיבת הסיום הרשמית שתיערך בשעות הערב וטרם התקבלה החלטה בנוגע לתעודת הסיום שלה."הבטחות לחוד ומעשים לחוד, וגם למסיבת הסיום הרשמית לא הזמינו את הבת שלי", אומרת האם. "עכשיו זה מאוחר מדי, אי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור. סיום שנת י"ב זה אירוע שלעולם לא יחזור, והיא פספסה אותו. כל מה שנשאר לנו זה שהיא תקבל את התעודה שהיא עבדה כל כך קשה להשיג".

מנהלת בית הספר מסרה: "הטענות המועלות בפנייה מופרכות לחלוטין. אין כל קשר בין התנהגותה הקשה של התלמידה בטיול השנתי לבין ההחלטות הפדגוגיות של בית הספר שהתקבלו לגביה במהלך השנתיים האחרונות. על מנת לשמור על חסיון התלמידה וכבודה, אין בכוונתנו להתייחס מעל גבי העיתון לסיבות שהביאו לאי זכאותה לתעודת 12 שנות לימוד. כל המסמכים המתעדים את מהלך הלימודים של התלמידה מעידים על היחס האוהד לו זכתה במהלך שנותיה בתיכון, לרבות המספר הרב של ההזדמנויות שניתנו לה. כל גורם מקצועי-חינוכי מוזמן לעיין בנתוני התיק, שהובילו להחלטה המקצועית לגביה.

"התלמידה התבקשה להצטלם לתמונת המחזור במועד הראשון אך סירבה. במועד הנוסף פנה אליה המחנך בשנית אך לא נענה. אי הזמנת התלמידה לטקס הסיום (לא נקבעה שום מסיבה), נעשתה בכדי להגן עליה ולא נוכל להרחיב מעבר לכך. יחד עם זאת, הוזמנו התלמידה והוריה לפגישה עם הצוות החינוכי כדי למצוא פתרון להמשך אך לצערנו הם בחרו שלא להגיע. יצויין, כי שמו של בית הספר אורט מיטרני הולך לפניו בכל הקשור ליכולת ההכלה העצומה של הצוות החינוכי ומכוונותו העמוקה להצלחת התלמידים. כל מעשה שאנו עושים, הינו מתוך כוונות מקצועיות וטובת התלמיד".