צילום: shutterstock דיירים בבניין ברחוב אברהם יפה בחולון, דרשו מהשכן להסיר את מצלמות האבטחה שהתקין. לטענת הדיירים, בעיקר אלה המתגוררים בקומה 17 בסמוך לבית השכן שהתקין את המצלמות, הם הסכימו להצבת שש מצלמות לאחר ששוכנעו כי הדבר יגביר את תחושת הביטחון של כלל המתגוררים בבניין, אלא שבהמשך השכן הוסיף על דעת עצמו ארבע מצלמות נוספות.

"זה כמו לחיות בתוך בית האח הגדול, כל מה שאתה עושה מתועד", אמר אחד הדיירים. "אפילו לאשפתון הבניין אני צריך ללבוש ג'קט ועניבה. בן אדם לא צריך שכל כניסה ויציאה מביתו הפרטי תתועד 24 שעות ביממה. מרבית המצלמות לא הפריעו לי, אין לי בעיה שיצלמו בלובי, בגג או את דלת השכן שהתקין את המצלמות, אבל שתיים מהן פנו לכיוון המסדרון והמעלית ותיעדו אותי ואת בני משפחתי. בהתחלה ניסינו להיות שכנים טובים ולבקש מהם להסיר את המצלמות, אבל זה לא עבד".

בחילופי מכתבים בין הצדדים, ביקש השכן שהציב את המצלמות להשאיר אותן בטענה שהן עלו לו כסף רב, אך שכניו סירבו לוותר והגישו באמצעות עו"ד רועי שעיה כתב תביעה, שבו נכתב בן היתר, כי "אין לתאר את עוגמת הנפש והמטרד הנגרם להם כתוצאה מהתקנת מצלמות כה רבות בקומת הדירה על ידי הנתבעים וזאת ללא כל אישור".עוד טענו השכנים בתביעה, כי בלית ברירה הם נמנעים מלצאת מדירתם שלא לצורך, "עקב ההטרדה הבלתי נמנעת והבלתי פוסקת בעת יציאתם מפתח הבית".
בכתב ההגנה טען השכן כי קיבל את הסכמתם של שכניו לצלם את השטח הציבורי של הבניין, וכי הדבר נעשה על מנת להגן על דירות היוקרה בקומה 17, שהן דירות פנטהאוז אליהן עלולים פורצים להיכנס גם מגג הבניין, וזאת כיוון שמדובר באיזור שבו יש פריצות רבות. השכן ציין כי מהבניין הסמוך נגנב רכיב יקר מאוד ממעלית הבניין.

השבוע הוציאה השופטת איריס סורוקר צו, להסרת שתי המצלמות שמתעדות את המעבר הציבורי בקומה 17, וחיוב על סך 3,000 שקל בגין הפרת הפרטיות. בנוסף פסקה השופטת כי על הנתבע לשלם 17,700 שקל שכר טרחה לעורך הדין, ו־2,506 שקל דמי אגרה.