כאשר זוג קשישים מחולון גילו שהקלנועית שלהם נגנבה, הם חששו שאיבדו את העצמאות שהעניק להם כלי הרכב הזעיר. בזכות הערנות והנחישות של כמה שוטרים, הם זכו לקבל את הקלנועית בחזרה, ואפילו במצב טוב. "לא האמנו שימצאו אותה, הם החזירו לנו את הרגליים שלנו", אומרים בני הזוג.

חייל למופת: מצא כסף בכספומט ואיתר את בעליו

אריה וכרמלה עבודי, כבני 80, נוהגים להשתמש בקלנועית שלהם לסידורים ב'סופר', בבית המרקחת ולטיולים קצרים. "הקלנועית הזו היא כמו הרגליים שלנו, אני נוסע איתה לקנות תרופות, לקנות לחם וחלב ולעשות כל דבר שאני צריך", אומר אריה.

"יום אחד אשתי קמה בשש וחצי בבוקר וגילתה שהקלנועית נעלמה", הוא מספר. "שוחחתי עם בני בטלפון, והחלטנו שאגיש תלונה במשטרה. אם לומר את האמת, לרגע לא העליתי על דעתי שיתפסו את הגנבים, ובוודאי שלא חלמתי שאראה שוב את הקלנועית שלי".לאחר שהוגשה תלונה במשטרה, נבדקו מצלמות אבטחה קרובות לבית של בני הזוג באיזור רחוב סוקולוב, וזוהו שני חשודים שמוכרים היטב למשטרה.
"ברגע שהפיצו את התמונות הן הגיעו אליי ומיד זיהיתי אותם", סיפר מש"ק מרכז חולון, רס"מ איתי סבג. "מדובר בשני חשודים שעצרתי שבוע לפני כן. ניסיתי לאתר אותם ולא הצלחתי, אבל לאחר כמה ימים נעצרו שני חשודים שניסו להיכנס לרכב שהתברר כגנוב ותמונותיהם הועלו למסוף המשטרה. מיד זיהיתי שמדובר באותם חשודים שתועדו בסרטון גניבת הקלנועית ומיהרתי לדווח על כך".

השניים נעצרו, ובחקירה סיפרו איפה נמצאת הקלנועית. "לשמחתי מצאנו אותה שלמה ותקינה, רק עם סוללה מרוקנת", מספר סבג, שטיפל במקרה עם רס"ר איילת גוגמן ממרחב איילון, ועם קצין חקירות פשעים במרחב, פקד אלי טקאס. "החזרתי את הקלנועית לאריה, והוא התרגש מאוד, הופתע מכך שהיא נמצאה".
"השוטרים לקחו אותי למחסן, וראיתי את הקלנועית שלי", מספר אריה. "אני חושב שחיבקתי את השוטרים מרוב התרגשות. הם גרמו לי אושר גדול. אני ואשתי מלאים שמחה ורגשות תודה".

מפקד מרחב איילון, נצ"מ נתן בוזנה: "אנו רואים בגניבת הקלנועית פשע מכוער ועבירה בזויה, פגיעה באחד מיעדיה של משטרת ישראל - הטיפול באוכלוסייה המבוגרת. אני תקווה שבית המשפט ינהג ברגישות הראויה וימצה את הדין עם השניים".