תושבים בשכונת נווה ארזים מנהלים כבר חודשים ארוכים מלחמה נגד כוונת העירייה להקים בשכונה החילונית מתחם לימודים למגזר החרדי. לאורך המאבק כיוונו התושבים את מחאתם נגד ראש העירייה, מוטי ששון. ששון מצידו מתעלם מהתושבים אך מי שנאלצת כעת להתמודד עימם היא דווקא בת זוגתו המתגוררת עימו ועם ילדיה בשכונה. החל מהשבוע החלו התושבים לקיים משמרות מחאה מול ביתה.

בחולון רוצים מוניות שירות שיפעלו בשבת
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

"המאבק שלנו הוא לא נגדה", מסבירים המפגינים את המהלך השנוי במחלוקת, "אבל אם הוא פוגע בסביבת המגורים שלנו אין שום סיבה שלא נגיע לסביבת המגורים שלו".

מזה תקופה ארוכה מנהלים תושבי שכונת נווה ארזים מאבק עיקש נגד כוונת העירייה להקים קריית חינוך חרדית במרכז העיר. התושבים מנסים למנוע הקמת מרכז שיכלול שני בתי ספר יסודיים ושבעה גני ילדים המיועדים לציבור החרדי. לטענתם, אין שום היגיון בהחלטה שכן מרבית תושבי השכונה הם חילוניים, והשכונה ממילא סובלת ממצוקת חניה קשה ומכבישים צרים ועמוסים. לאחר שהגישו שני עררים לוועדה המחוזית וקיימו הפגנה במקביל לקיום אירוע עירוני, החליטו התושבים לעבור לפסים אישיים ולקיים משמרות מחאה מחוץ לבית בו מתגורר ששון עם בת זוגו וילדיה.
"הודענו לו על המהלך הזה לפני שבועיים כך שאי אפשר לומר שהפתענו אותו" אמר אחד מהתושבים שמשתתף במחאה, רון ניימרק. "המתנו לו מחוץ לדירה בשעה 6:15 בבוקר, כי אנחנו יודעים שלקראת 6:30 הוא יוצא לכיוון דירתו שברחוב שנקר. לצערנו, במקום לראות אותו ראינו את בת זוגו שהוציאה את הכלב לסיבוב. לא פנינו אליה ולא אמרנו לה שום דבר, כי אין לנו שום כוונה להכניס אותה לעניין. אבל היא איימה לקרוא למשטרה, הסברנו לה שאנחנו לא עוברים על החוק ושבדקנו את העניין מול המשטרה והיא ענתה שזה לא מתאים ושבשביל זה יש את העירייה.

"כשהיא חזרה הביתה ששון יצא והוא התעלם מאיתנו", מוסיף ניימרק. "למחרת בבוקר הוא כנראה הבין את הכוונות שלנו והקדים לצאת מהבית, אבל אחרי כמה זמן חזר ושוב התעלם מאיתנו. הוא היה נראה מאוד עצבני וכעוס ואין ספק שהמחאה שלו מטרידה אותו. אני חייב לציין שהשכנים שלו דווקא מאוד פרגנו לנו ועודדו אותנו להמשיך, הם אפילו הודיעו לנו מתי הוא חזר, למרות שעד לא מזמן, רובם כלל לא ידעו שהוא מתגורר שם".

זה נראה לכם מתאים להפגין מחוץ לבית הפרטי שלו?
"אנחנו עוברים לפסים אישיים כי הוא פוגע בחיים שלנו. אין לנו שום כוונה חלילה לפגוע בבת הזוג אבל כמו שהוא פוגע בסביבת המגורים שלנו, שאגב זו גם סביבת המגורים שלו, כך גם אנחנו רוצים לפגוש אותו בסביבת המגורים שלו. מבחינתנו נמשיך במשמרת המחאה עד שהוא יפסיק להתעלם מאיתנו".

ראש עיריית חולון, מוטי ששון מסר: "זכותו של כל אדם למחות כל עוד הדבר נעשה בהתאם לחוק".