הבניין ברחוב ההסתדרות | צילום: קובי קואנקס

    
רחוב ההסתדרות, אחד מרחובותיה הוותיקים והגדולים ביותר של העיר חולון, נכנס בשנה הקרובה לתהליך של התחדשות עירונית מואץ. הפרויקט הראשון ברחוב עומד לצאת לדרך בעוד כמה חודשים.

מדובר בבנייני המגורים מספר 3 ו־5 ברחוב, שיעברו תהליך של חיזוק והוספת יחידות דיור במסגרת פרויקט תמ"א 38/1 בתוכנית שאושרה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ותבוצע מעשית על ידי קבוצת 'דוד אזולאי'.

היקף ההשקעה בפרויקט הוא קרוב ל־22 מיליון שקל ולאחרונה החלה חברת היזמות והבנייה לשווק את הדירות החדשות שייבנו במתחם, כשיחידות הדיור הראשונות, דירות ארבעה חדרים, משווקות במחיר של כ־1.7 מיליון שקל.

על פי פרטי התוכנית, ל־32 הדירות הקיימות בשני בנייני המגורים יתווספו 18 דירות חדשות, שייבנו בשלוש קומות נוספות שייבנו על גגות הבניינים הקיימים. כמו בכל פרויקט, לכל דירה שכבר קיימת בבניינים, יתווספו ממ"ד, מרפסת ותוספת כוללת של כ־20 מ"ר לדירה.

תושבי רחוב ההסתדרות, החוצה את העיר מכיוון מערב לכיוון מזרח, מרוצים מאוד מהמהלך המתוכנן שצפוי להיות ראשיתו של מהלך רחב יותר. "הפרויקטים של תמ"א 38 מגיעים לרחוב שלנו וזה מעולה", אומר דוד אקנין, המתגורר ברחוב מאז שנת 1985.

"יש פה הרבה בניינים שצריכים חיזוק וטוב שזה קורה, מה עוד שזה משפר את החזות של הרחוב ומן הסתם כשמוציאים לפועל פרויקטים כאלה משפרים גם תשתיות וזה לא פחות חשוב".

לפי תוכנית המתאר העירונית ח/2030 שהופקדה לפני כמה חודשים בוועדות התכנון, סומן רחוב ההסתדרות כמקום בו תבצע העירייה התחדשות עירונית נרחבת. צעד זה קשור בין השאר לכך שבצומת הרחובות ההסתדרות ופיכמן, לא רחוק ממרכז העיר, תוקם בשנים הקרובות אחת מתחנות הרכבת הקלה של גוש דן.