שלט פרסום שהוצב לאחרונה בפינת הרחובות מנחם בגין ופנחס אילון בחולון, גרם לתגובות נזעמות מצד תושבי העיר. השלט מפרסם את מכון הכושר '2B' השוכן בין חולון לראשון לציון, ונכתב עליו "הדיאטה לעשירון העליון בלבד".

התושבים המתוסכלים של שכונת היוקרה
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

אלירן מלכי מחולון צילם את השלט והעלה תמונה לדף הפייסבוק שלו, בצרוף פוסט זועם. "לא מכיר את סטודיו '2B' אבל מבלי לדרוך שם, אני יכול לקבוע שמדובר בחבורת מתנשאים. לא צריך להיות שחור, עני או להשתייך לקבוצה מוחלשת בחברה כדי לסבול מאפליה וגזענות, מספיק שלט אליטיסטי אחד בראש חוצות, שלא מתבייש להצהיר על כך", כתב מלכי בפוסט ששותף בכמה קבוצות פייסבוק של תושבי חולון.הפוסט זכה לתגובות רבות, בהן: "שינסה את מזלו בהרצליה פיתוח", "עכשיו אני יודע בדיוק לאיפה לא ללכת", "פשוט בושה", ואף דרישות להורדת השלט לאלתר.
עם זאת, היו כמה גולשים שדווקא חשבו שמדובר בכיתוב משעשע שנועד לגרום לפרובוקציה, או קורץ לבעלי עודפי שומן. מלכי, יועץ אסטרטגי ובעל משרד ליחסי ציבור, חולק על כך. "לדעתי, זו לא פרובוקציה של פרסום אלא לחלוטין חוסר רגישות חברתית והתעלמות מרגשות הציבור. טוב היה אם היו חושבים על שאר העולם ולא רק על כיסם הפרטי".

בבדיקה נמצא כי מחיריו של המכון אכן לא זולים. כך לדוגמה, חבילת אימון אישי לחמישה חודשים שמוצעת בו עולה כ־7,500 שקל.

הבעלים עדי כהן דחה את הטענות ומסר בתגובה: "הסטודיו פועל ומצליח שנים רבות ומציב מסלולים המותאמים לכל כיס. אלפי לקוחות הצליחו בעזרת הסטודיו לשנות את אורח חייהם להוריד במשקל. הפרסום המדובר מתייחס למסלול אחד מרבים: פרויקט הרזיה ייחודי הכולל ליווי אישי צמוד, הרצאות ותמיכה 24 שעות ביממה. השימוש במונח 'עשירון עליון' נועד לבדל מסלול זה ממסלולים אחרים מבחינת השירותים שהוא נותן ולא מתייחס למעמדם הכלכלי של הלקוחות".