צילום: shutterstock עיריית חולון ביקשה להודות למאות בני הנוער שמתנדבים בשלל תחומים לטובת הציבור בעיר. בערב מיוחד שהתקיים בשבוע האחרון, נהנו המתנדבים הצעירים ממשחקי באולינג ואוכל, אלא שלא על הכל חשבו בעירייה. לחברי קבוצת המתנדבים הדתיים התברר שהכיבוד שהוגש אינו כשר, והם נאלצו לעזוב את חבריהם ולרדת לקומת הקרקע, אליה הובאו מגשי פיצה שהוזמנו במיוחד עבורם לאחר שהתבררה הבעיה. "כיף לדעת שמעריכים את ההתנדבות שלנו", אמרה אחת המתנדבות, "אבל למה צריך לגרום לנו להרגיש שונים מכולם?".

כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

ערב ההוקרה לתלמידי י"ב נערך ביום רביעי שעבר ב'מתחם באולינג בעיר. בערב, שאורגן על ידי מחלקת הנוער בעיריית חולון והשתתף בו גם ראש העירייה מוטי ששון, נכחו בני נוער מתנדבים ממגזרים שונים, מתוכם למעלה מ־20 מתנדבים ומתנדבות דתיים. האווירה העולצת התחלפה עד מהרה במפח נפש שנגרם למתנדבים הדתיים, שגילו כי המזון שהוגש אינו כשר. "בהתחלה היה ערב נחמד. נערך טקס שבו הוענקו תעודות הוקרה ושי ונאמרו דברים על ידי בכירי העירייה.

כשהתחלנו לשחק חילקו לכולם המבורגרים וצ'יפס עם שתייה, וכולם אכלו תוך כדי משחק. החבר'ה שלנו מיד התחילו לדבר ביניהם שהמקום לא כשר, מישהו הלך לברר והתברר שבאמת אין להם תעודת כשרות. לא אכלנו אבל המשכנו לשחק. בשלב מסוים הזמינו לנו פיצה. אני לא יודעת אם משהו מאצלנו יזם את זה או המארגנים, אבל כשהפיצה הגיעה ביקשו מאיתנו לרדת לאכול אותה למטה כי אסור להכניס אוכל מבחוץ לאולם הבאולינג. הפסקנו לשחק וירדנו לאכול. אחר כך הציעו לנו להמשיך את המשחק אבל היה כבר מאוחר ולא היה טעם. זה גרם לנו להרגיש שונים, כאילו אנחנו לא חלק מכל הקבוצה וחבל שזה ככה".שלומי תמם מהגרעין התורני בחולון, שרבים מבני הנוער הדתיים שנכחו באירוע מוכרים לו מפעילות התנדבותית שעושה הגרעין, מחה על האירוע. "לא ברור כיצד באירוע רשמי של העירייה מוגש מזון לא כשר. הרי מלבד הילדים הדתיים יש גם הרבה ילדים לא דתיים ששומרים על כשרות", טוען תמם.

"בכל אירוע עירוני מן הראוי שיוגש אוכל כשר כנהוג בצה"ל, בממשלה ובבתי חולים. מי שלא מקפיד על כשרות לא נפגע ממזון כשר, אך מי ששומר כשרות לא יכול לגעת במזון לא כשר. עצם העובדה שהמקום פתוח בשבת ואין לו תעודת כשרות הופכת את המזון ללא כשר. אוכל כשר לא פחות טעים ובוודאי לא יותר יקר. ביקשנו כשרות רגילה אז לא ברור מדוע לא דאגו מראש שאף אחד לא ירגיש חריג או לא רצוי".

מהעירייה נמסר: "הבחירה בבאולינג נעשתה על מנת לספק לבני הנוער משחק נאות והנאה, והכיבוד אינו העיקר בערב שכזה. מאחר שבפעילות השתתפו גם בני נוער שומרי כשרות (כ־30 מתוך 300 בני נוער), הוזמנו עבורם פיצות מספק כשר ומאושר על ידי הרשויות, כפי שנהוג לעשות באירועי מחלקת הנוער. הנוער הדתי ימשיך לקחת חלק בפעילות עירונית חינוכית ערכית ומחלקת הנוער תמשיך לדאוג לצרכיהם".