צילום: קובי קואנקס בזמן שרובכם תשבו הערב (יום רביעי) מול המדורה, עם תפוחי אדמה או מרשמלו, קבוצה של מתנדבים בחולון יחגגו את ל"ג בעומר בצורה מעט שונה. כ־20 תושבים יסיירו בין המדורות בעיר כדי לוודא שאף גור חתולים או כלבלב לא ימצא את עצמו בתוך אחת המדורות, כמו שקרה בשנים קודמות. את התמונות ה
המזוויעות ניתן למצוא ברשתות החברתיות.

תעשיית הברחת הכלבים תופסת תאוצה
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

שירי קלו־בלקין מחולון, עובדת ב'אנונימוס', ארגנה את הקבוצה. השבוע היא חילקה למתנדבים דפי הוראות עם הדרכה בסיסית, רשימת ציוד וטיפים להתמודדות עם סיטואציות מורכבות.

"אנחנו מלכתחילה נכנסים למצב טעון", היא מסבירה. "לרוב מדובר בחבר'ה צעירים בלי מבוגר אחראי, שמחפשים איך לפרוק אנרגיות ותסכולים. כל דבר מדליק לנו נורה אדומה - קופסת נעליים סגורה או שקית ניילון שזזה. אם אנחנו רואים משהו חשוד - אנחנו פועלים. המטרה שלנו היא נטו להציל חיים של בעלי חיים".

בשנה שעברה, במסגרת סיוריה בין המדורות בחולון, הצילה שירי גור חתולים רגע לפני שהושלך למדורה על ידי חבורת ילדים. "הוצאתי אותו מהידיים שלהם כשהם כבר ממש עמדו מעל המדורה. למרבה המזל, הוא לא נפצע ואפילו הצלחתי להשיג לו בית אוהב".אחת המתנדבות סיפרה כי שירי לא הצילה רק חתול. "באחד המקרים היא ראתה נערה שיכורה עם חבורת נערים סביבה, והיה ברור שזה הולך למקום לא טוב", מספרת שני דקל־פלד, שהצטרפה לפעילות עם בן זוגה וולד. "היא שכנעה את הנערה לבוא איתה והרחיקה אותה מהמקום. אין ספק שהפעילות הזו מועילה בהרבה דרכים".

אל קלו־בלקין מצטרפים עוד כ־20 מתנדבים, בני 18 ומעלה, מרביתם צמחוניים או טבעונים, אוהבי בעלי חיים שמתנדבים באגודות של חיות נטושות.
"זו תופעה מזעזעת שגדלה משנה לשנה", מספרת אחת המתנדבות, נטלי מן בת ה־28. "הילדים כיום חצו כל קו אפשרי. אנשים לא מאמינים שיש ילדים ששורפים גורי חתולים, עד שאני מראה להם תמונות של גורים חרוכים".