לפני מספר חודשים החל לפעול הפרויקט ההתנדבותי 'צו 8 - נוער מציל חיים בכבישים', שבמסגרתו עוברים בני הנוער תכנית הכשרה מיוחדת המעניקה להם כלים להשפיע על אחרים לנהוג ללא שימוש בנייד.

היום (חמישי) יצאו 200 תלמידים בליווי הצוות החינוכי ורכז השכבה, אסף גורדון, למפגן "מחאת הסמסים", וקראו לנהגים ולציבור לנהוג ללא מגע עם טלפונים סלולריים.

את המפגן המיוחד יזמו התלמידים בעקבות פעילותם בפרויקט צו 8 ובשאיפה להעלות את הנושא למודעות. "שימוש בטלפונים ניידים בזמן נהיגה הוא רצח, ויצאנו הבוקר 200 בנות ובני נוער במחאת הסמסים על מנת להציל חיים של כמה שיותר אנשים ולהעלות את הנושא החשוב למודעות", אמר תלמיד אורט, דוד פריצקר, ממובילי המחאה.

פרויקט צו 8 אושר על ידי משרד החינוך ונוסד על ידי גדי מור, נשוי ואבא לשניים המעוניין להוביל שינוי בתרבות הנהיגה הישראלית ואליו חבר היזם ואיש הטלוויזיה, ליאור כלפון ('קומדי סטור', 'רמזור'), שנרתם לתפקיד הפרזנטור.

"לנוער הישראלי יש כוח השפעה חזק על ההורים ופרויקט צו 8 יודע לנתב אותו להצלת חיים בכבישים", אמר מור במהלך האירוע. "בני הנוער בשיתוף הצוות החינוכי הנהיגו בוקר עוצמתי שללא ספק יצור גלים והשפעה בשטח. תודה מיוחדת למנהל אורט חולון, שלומי גנון ולרכז השכבה, אסף גורדון על ההירתמות לפרויקט".

צפו במפגן המחאה: (צילום: 'צו 8 - נוער מציל חיים בכבישים')