שלט המזהיר מפני אנטנות בבית פרטי, נתלה על בית השכנים ברחוב סירני בחולון. בעלי הבית שבו נמצאות האנטנות טוענים, כי מדובר במתקנים חוקיים שאינם פולטים קרינה מסוכנת, וכי מדובר בשכנים קנאים. "אנחנו מרוויחים כסף מהשכרת השטח ואולי זה מפריע להם".

כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

"השלט תלוי כבר כמה זמן", סיפר אחד השכנים. השלט שתלוי במרפסת של משפחת פינק, מזהיר מפני שלוש אנטנות סלולריות של חברות פלאפון, פרטנר וסלקום, שנמצאות בבית השכנים, משפחת נדב. משפחת פינק סירבה להגיב לשלט, אך אב המשפחה ציין כי "השלט מדבר בעד עצמו, הם אלה שצריכים להסביר את העניין ולא אני".

במשפחת נדב רואים את המצב קצת אחרת, וטוענים שמדובר במתקני גישה חוקיים ותקניים שלא מזיקים לאיש. "לא הייתי מציבה אותם על גג ביתי אם לא הייתי בטוחה שהם לא מזיקים", אומרת רבקה נדב. "המשפחה שלי גרה כאן, הילדים והנכדים שלי מבקרים, לא יעלה על הדעת שהייתי שמה משהו שעלול לסכן אותם. אין שום קרינה מסוכנת, הכל מלווה באישורים וחוקי לחלוטין."היחסים עם השכנים האלה מעולם לא היו טובים", הוסיפה נדב. "כרגע הגעתי למצב שאני מתעלמת מהשלט וזהו. אגב, השכנים האלה מעולם לא פנו אליי וביקשו הסבר. הם ניסו לשכנע שכנים, לארגן מחאה ואפילו התלוננו בעירייה, אבל אליי הם מעולם לא פנו".

דיירים נוספים ברחוב לא מודאגים מהאנטנות כמו שהם מודאגים מהשלט. "אני מניח שאם היה משהו מסוכן מישהו כבר היה דואג להסיר את האנטנות האלה, אבל השלט הזה פשוט לא נעים ובעיקר מלחיץ ויוצר אווירה לא נעימה", אומר אחד השכנים. "כשחברים באים לבקר אצלנו הם מסתלבטים על אשתי ושואלים האם כבר צמח לה זנב. למרות זאת, אנחנו מעדיפים שלא להתערב, שישברו את הראש ביניהם".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "מאחר שבשלט אין כל פרסום מסחרי או עסקי והוא ממוקם בשטח פרטי, אין בו כל עבירה על החוק. האנטנות עצמן נבדקו על ידי היחידה לאיכות הסביבה ונמצא שהן עומדות בתקן. אנטנות מסוג זה אינן מחוייבות בהיתר בנייה".