המחשה: שאטרסטוק

     

על פי הנהלת בתי הדין הרבניים בארץ, בשנת 2017 חלה ירידה של אחוז אחד במספר המתגרשים במדינת ישראל, ברוב חלקי הארץ חל שיפור ויותר זוגות בוחרים לא לפרק את המשפחה, אך הנתונים בחולון מראית מציאות קצת אחרת עם עלייה של 9 אחוז במספר המתגרשים.

דו"ח הנהלת בתי הדין הרבניים בישראל מציג ירידה במספר המתגרשים בארץ, כאשר בשנת 2016 התגרשו 10,825 זוגות בישראל, אך בשנת 2017 התגרשו רק 10,674 זוגות בישראל.

הדו"ח מציג שיפור בהיבטים נוספים, בין היתר ירידה במספר הנשים העגונות, עלייה במספר צווי ההגנה שהוציאה הרבנות ועלייה במספר תיקי הגירושים שנסגרים לאחר שהזוגות השיגו שלום בית.

אך כאמור בחולון הנתונים פחות אופטימיים ומסתבר שדווקא בעיר הילדים יש יותר ויותר זוגות שבוחרים לפרק את המשפחה. על פי הדו"ח, חלה עלייה של 9 אחוז במספר הזוגות המתגרשים, בשנת 2017 התגרשו 335 זוגות, לעומת שנת 2016 בה התגרשו 306 זוגות בחולון.

"קצת מצחיק לחפש סיבה לעליית מספר המתגרשים דווקא בחולון", אומרת מ', גרושה טרייה ואם לשני ילדים שמתגוררת בשכונת גרין בחולון מילדותה. "אם הייתי מנסה לענות קצת ברוח הומוריסטית, הייתי אומרת שאם קוראים לעיר 'עיר הילדים' אז לא פלא שיש הרבה גירושים, אבל אני לא.

"יש גירושים כי לא הכל מסתדר ולא בטוח שירידה במספרים מעידה על פן חיובי. להיפך, עדיף להתגרש ולא לחיות בתא משפחתי לא בריא".