לחשבון הארנונה האחרון שחולק לבתי התושבים בחולון, צירפה העירייה חוברת מהודרת מטעם הווטרינר העירוני, שעיקרה עצות לצרכנות נכונה של מוצרים מן החי. מי שעיין בחוברת יכול היה לראות כי כבר בדף הראשון מופיע טקסט מטעמו של ראש עיריית חולון מוטי ששון, שמפציר בציבור ובבעלי העסקים לצרוך מזון מהחי באופן אחראי, שישמור על בריאותם ועל בריאות הסובבים אותם.

המטרה: שמסעדות יתחילו להתחשב בטבעונים
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

גם הווטרינר העירוני ד"ר ויקטור חדד, פתח את העלון בדברי הסבר, וכתב שהחלק העיקרי בתפריט של מרבית הציבור הינו מזון מהחי שמכיל ערכים תזונתיים חשובים, וכי מזון מהחי שלא טופל כראוי, מסכן את כלל האוכלוסייה, ובעיקר ילדים, קשישים, נשים בהריון ובעלי מערכת חיסונית חלשה. החוברת עצמה הייתה מלאה בעצות והסברים כיצד לרכוש מוצרים מהחי באופן תקין, וכיצד לאכסנם בבית.

למרות שלא מעט מתושבי חולון בירכו על המהלך, היו גם כאלה שמחו על השימוש בכספי ציבור לקידום אכילת מזון מהחי. טבעונים תושבי חולון, העלו את החוברת לרשתות החברתיות וקראו לארגן תביעה ייצוגית נגד עיריית חולון, או לפחות לשלוח לה בחזרה חוברת הסברה על סבלם של בעלי החיים."משתמשים בכספי הארנונה שלנו כדי לעשות שטיפת מוח לאנשים", אמר בכעס תושב העיר ואחד מהמוחים.

כידוע, בימים אלה פועלת בחולון קבוצה שמנסה לקדם מנות טבעוניות במסעדות בחולון ובבת ים. דווקא השבוע, כאשר הופצה החוברת שהרגיזה אותם, הפעילים הטבעונים עומדים לחגוג השקה של מנה טבעונית ראשונה בפיצה בכיכר בחולון.

"חוברות כאלה מפורסמות כחלק מקמפיין אגרסיבי שמתקיים נגד הטבעונות", אמרה תושבת חולון אביב יפת, חברה בקבוצת לקידום הטבעונות בחולון ובבת ים. "לאחרונה מתחיל להתבהר השם הרע שיש לתעשיית המזון מהחי, והחברות נבהלות ודוחפות לפרסומים שקריים כמו העלון הזה. לא ברור לי מה יוצא לעירייה מקידום מסרים כאלה שקריים על חיוניות צריכת מזון מהחי. אני לא יודעת אם לצחוק או לבכות, אבל בכריכה האחורית של החוברת יש קריקטורה של ארגז עם חלקי גופות של בעלי חיים ורשום עליו 'סל בריאות'. זו פשוט שטיפת מוח, כי אין שום דבר בריא בלאכול בעלי חיים. מעבר לפגיעה בי כטבעונית, יש גם פגיעה בי כתושבת שמשלמת ארנונה ומיסים. ממש אונסים אותנו לקחת חלק במימון פגיעה בבעלי חיים. אני כל כך נזהרת בחיי היום יום שלי שלא לפגוע בבעלי חיים, והנה באה העירייה ופשוט לוקחת את הכסף שלי כדי לעודד רצח של חיות. זה מעליב".

מהעירייה נמסר: "הפקת החוברת נעשתה ביוזמת המחלקה הווטרינרית של עיריית חולון ובמימונה, מתוך אחריות לבריאותם של התושבים וכחלק מהשירות הניתן להם לקראת הקניות לחג הפסח. יש להדגיש, כי אחד מתפקידיה המרכזיים של המחלקה הוא לפקח על מוצרים מן החי בעיר טרם שיווקם לעסקים, כמו גם בעסקים עצמם בטרם מכירת המוצרים לתושבים.

"המחלקה הווטרינרית אינה מעודדת בשום צורה אכילת מזון כזה או אחר (טבעוני, צמחוני או מזון מן החי) ואין זה מעניינה".