צילום: קובי קואנקס לפני כשנתיים שכלו דורון ומירב רומנו מחולון את בתם לין. השבוע נולדה לבני הזוג בת. סיפורה של לין בת השמונה התפרסם לאחר שנפטרה באופן מפתיע מדום לב. אביה דורון כתב לזמר אברהם טל בפייסבוק בבוקר שלאחר מותה, עד כמה לין אהבה את שיריו וכיצד נהגו השניים לשיר את כל להיטיו של טל. הזמר לא נשאר אדיש, הוא כתב לאב פוסט מרגש, ובו הציע את עזרתו ואף הסכים להשתתף בערב התרמה שערכה המשפחה לגיוס כסף עבור עמותת שמ"ע, בה הייתה לין מטופלת.

כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

השבוע חבקה משפחת רומנו בת, אחות לירין בן ה־13. "מירב ילדה בניתוח קיסרי בבית חולים 'וולפסון'. התינוקת נולדה בריאה אבל במשקל נמוך יחסית, ולכן היא בפגייה. אנחנו מעריכים שהיא תשתחרר עד שבוע הבא", סיפר דורון בהתרגשות למחרת הלידה. "בדיוק עכשיו מירב החזיקה אותה בפעם הראשונה וזה מאוד מרגש. היה לה הריון טוב, עם כל תופעות הלוואי לפי הספר, אבל נראה לי שעד עכשיו לא באמת עיכלנו את העובדה שזה קרה. אי אפשר להימנע מהשוואות, בלידה היו רגעים קשים של זיכרון, כי הכל היה מאוד דומה ללידה של לין, שגם הייתה בפגייה, אבל היו גם המון רגעים שמחים.

"פעם אמרה לי אמא שאיבדה את בנה שזה כמו תיק גב. לוקחים את הזיכרון והעצב לכל מקום, ולפעמים מניחים בצד ומצליחים לשמוח. אני תמיד לוקח את המשפט הזה איתי, כי ככה זה באמת מרגיש. העובדה שנולדה לנו בת עושה לי טוב. ידענו שזו בת מהסקירה הראשונה, ומבחינתי זה לא היה יכול להיות אחרת. זה היה כל כך מתבקש וברור שתהיה לנו בת, ואני מאמין שזה יעזור לנו לזכור ולהיזכר ולשמור על הלהבה של הנר של לין דולקת. אין לתינוקת עדיין שם, אבל אני מאמין שבקרוב יהיה לה. כל כך התרכזנו ברגע הזה ורק רצינו שהכל יעבור בשלום, ופתאום הרגע הגיע והיא כאן, אני חושב שעוד לא ממש עיכלנו".רומנו סיפר על ההתמודדות היום יומית עם אבדנה של לין, "עד היום החדר של לין נשאר אותו הדבר, אני מנקה אותו ושומר אותו באותו מצב. מדי פעם אני נכנס ושם מוזיקה של אברהם טל ששנינו אהבנו לשמוע, כי זה מחבר אותי אליה. מעולם לא עצרנו לחשוב או לדבר על זה, מכוח ההתנהלות של הבית, החדר של לין פשוט נשאר ככה. עדיין לא דיברנו על איפה נשים את התינוקת, אבל אני מעריך שזה לא יהיה בחדר של לין, אנחנו נהפוך לבית אחר אבל החדר של לין יישאר.

"מבחינתי התינוקת הגיעה בנוסף ולא במקום, אבל אני מאמין שהיא תוסיף לנו הרבה שמחה בבית. חשוב לי לנצל את ההזדמנות הזאת ולהודות לכל מי שמלווה אותנו, וירטואלית ופיזית, לכל אורך הדרך. אנחנו נפעמים בכל פעם מחדש מהתמיכה שאנחנו מקבלים, גם ברשתות החברתיות וגם בחיי היום יום, וזו הזדמנות טובה לומר לכולם תודה".