אחרי 18 שנה של פעילות ענפה, השנה לראשונה לא נפתחה כיתת משחק לשנה א' בסטודיו למשחק ואמנויות הבמה בחולון. הסטודנטים, שמסרבים לקבל את ההחלטה על סגירתו ההדרגתית של הסטודיו, החליטו לצאת למאבק והפגינו ביום שני מול בניין העירייה.

כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

הסטודיו הוא מקום צנוע אך ותיק, שעד לאחרונה פעל מתוך תיאטרון חולון. השנה הוא הועבר למרכז תיאטרון בובות ברחוב דויד המלך ומומן על ידי מינהל התרבות בעיריית חולון ובאמצעות שכר לימוד שמשלמים הסטודנטים. הסטודיו מפיק בכל שנה ארבע הצגות, תלמידיו מלווים נוער בסיכון, ובוגרים רבים של הסטודיו עובדים בתעשיית המשחק בארץ.

"כשמינהל התרבות החליט להפסיק את המימון שלו, גם עיריית חולון הודיעה על הפסקת התקציב. זה למעשה גרם לסגירת המקום", סיפר בוגר הסטודיו, גל ששון. "השנה לא פתחו מסלול חדש ואחרי ששנה ב' ושנה ג' יסיימו ללמוד, זה יהיה הסוף של המקום. נפגשנו עם גורמים בעירייה וכולם מתעקשים שההחלטה סופית כי המקום בגירעונות. לצערי, הסטודיו לא מקבל טיפת פרסום ואין מי שידחוף אותו, וזו כנראה הסיבה למצב. בוגרי הסטודיו זוכים בפרסים יוקרתיים,
מופיעים על במות בכל הארץ ומשתתפים בסרטים. כל ההצלחה הזאת הגיעה בלי טיפת יחסי ציבור. אם העירייה הייתה מקדמת את הסטודיו כמו שהיא מקדמת גופים אחרים בעיר, אז אין לי ספק שהסטודיו היה הופך לשם ודבר בארץ".גם ווי שלומוביץ, סטודנט שנה ג' בסטודיו, מאמין כי סגירתו היא בזבוז של פוטנציאל עצום, "האווירה בבית הספר מאוד קשה, זה לא נעים ללמוד במקום שנסתם עליו הגולל. למרות זאת אנחנו נאבקים על המקום הזה. כתושב רמת גן וכשחקן שהתקבל לבית ספר למשחק של יורם לווינשטיין, בחרתי דווקא לבוא לסטודיו בחולון. יש כאן מורים מעולים, גישה ייחודית שמאפשרת הרבה מקום ליצירה אישית וכמובן מדובר בעיר של תרבות. האמנתי שדווקא כאן בחולון יטפחו בית ספר למשחק ולא יתעלמו ממנו".

הסטודנטים שארגנו הפגנה מול בניין העירייה, מסרבים להתייאש. "ההיגיון אומר שעיר תרבות כמו חולון חייבת בית ספר למשחק", מתעקש שלומוביץ. "אם יש כזה בבאר שבע ובירושלים, בוודאי שחייב להיות כזה בעיר כמו חולון".

מעיריית חולון נמסר: "דירקטוריון החברה העירונית לתרבות, אמנות, תיאטרון ומוסיקה בע"מ החליט כבר לפני מספר שנים על סגירת הסטודיו במידה שלא יחול גידול במספר הנרשמים. במשך הזמן הזה פעלו עיריית חולון ותיאטרון חולון במרץ לגיוס תלמידים על מנת שלא להפסיק את הפעילות. במקביל, מונתה מנהלת חדשה לסטודיו (ענת דותן אזן) ומינהל התרבות אף הגדיל את התמיכה לאורך השנים. לצערנו, בשנה האחרונה, בשל מיעוט תלמידים, מינהל התרבות הודיע כי לא ימשיך לתמוך בסטודיו. נבדקה אפשרות לאיחוד הסטודיו עם בתי ספר נוספים אך הנושא לא צלח. לנוכח זאת, מאחר שאין ביקוש מספק ללימודים בבית הספר למשחק, לא ניתן לפתוח כיתה חדשה ולכן לא נותרה כל ברירה אלא לסגור את הסטודיו. חשוב להדגיש, כי הסטודנטים שכיום לומדים בסטודיו לא ייפגעו מהמהלך שכן העירייה תמשיך לתקצב ולספק את כל המשאבים הנדרשים לקיומה של תוכנית לימודים ראויה ומקצועית לתלמידים הלומדים בשנים ב' ו־ג'".