צילום: shutterstock אישה מאיזור חולון שסבלה לטענתה מהתעללות ממושכת מידי בעלה, שכללה גם אלימות קשה, הגישה לאחרונה לבית המשפט, תביעה לפיצויים בשמה ובשם שני ילדיה, בסך 3.3 מיליון שקל. לדברי עו"ד ענבר לב, שמייצגת את האישה, הבעל נהג לחיות מהכספים שהרוויחה אשתו מעבודות זמניות, אך בתקופות בהן הייתה מובטלת הפכו חייה לסיוט מתמשך.

בת 16 תפוצה כי תמונתה הגיעה לאתר "מיני"
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

בני הזוג נשואים שנים רבות ולהם שלושה ילדים. על פי טענות האישה בכתב התביעה עולה, כי הגבר נהג לכלוא אותה בדירה, ללכת לעיסוקיו, ולהעניק לה ולילדים הקצבת מזון שבועית דלה. לדברי עו"ד לב, האישה נאלצה לקפח מזון מפיה ולחוות רעב אמיתי כדי שילדיה יזכו למזון. "בכמה מקרים ההקצבה הייתה כה מעטה, עד שהאישה כמעט ולא אכלה דבר במשך שבוע שלם כדי שהילדים לא ירעבו", אומרת עו"ד לב.

על פי התביעה, כאשר האישה מצאה עבודה, הגבר חדל לעבוד, שהה כל היום בבית מול הטלוויזיה, הזניח את הילדים וצפה להנאתו בסרטים פורנוגרפיים.לדברי עו"ד לב, כתוצאה מהתנהגותו האטומה והאלימה של הגבר, סבלו הילדים מפיגור התפתחותי ניכר והחלו ללכת רק בגיל שנתיים וחצי. מומחית לפסיכיאטריה שבדקה את האישה קבעה, כי היא סובלת מפוסט טראומה, מדימוי עצמי נמוך ומקשיים בהשתלבות בעולם העבודה, כתוצאה משלטון האימים של בעלה האלים.

חרף חוות הדעת, בית המשפט דחה את תביעתה של האישה לפיצויים, בטענה כי לא הוכח שנזקיה הנפשיים נגרמו מידי בעלה. עו"ד לב הגישה לאחרונה ערעור לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ובימים אלה אמור להיקבע המועד לדיון בערעורה של האישה.