גל בסון היה לוחם בחיל ההנדסה שנהרג בפעילות מבצעית בצפון רצועת עזה במהלך מבצע צוק איתן. מאז שנהרג משפחתו פועלת להנצחתו בפעילות ספורטיבית בה היטיב להצטיין.

בן בסון. "רוצה שיכירו אותו יותר"

לאחרונה אחיו בן (27), תושב חולון, מנציח את זכרו בסדרת הרצאות בפני תלמידים וחיילים, להם הוא מספר על המורשת של גל ועל החשיבות של גיוס משמעותי ואהבת הארץ.

"זאת מגמה חדשה שלאחרונה אני משקיע בה, לדבר מול צעירים ולנסות להנחיל להם מהערכים של גל", מסביר בן.

"אני מרצה בעיקר מול תלמידים לפני גיוס או חיילים צעירים. אני מספר להם את סיפור ארץ ישראל היפה, משוחח איתם על חשיבות השירות המשמעותי בצה"ל, על ערכים של ציונות ואהבת הארץ והכל דרך הסיפור האישי של גל".

בכל שנה נערך משחק כדורסל לזכרו של גל בהיכל הספורט טוטו שבפארק פרס, חבריו משחקים מול קבוצת הנוער של הפועל חולון שנקראת על שמו ובה שיחק בעבר.

גל בסון ז"ל ובן | צילום באדיבות המשפחה

בנוסף, עורכת משפחתו מסע שנתי בקטעים שונים של שביל ישראל שבסיומו נערכים מעגלי שיח בין תלמידים, מרביתם ממגמת ספורט בתיכון ק"ש בה למד גל, לבין חיילים משוחררים.

"חשוב להנציח את גל", מסביר בן את הפעילות. "חשוב לי שאנשים יכירו את הסיפור שלו כי אני מאמין שאדם לא מת כל עוד החיים מכירים אותו. אני רוצה שכמה שיותר אנשים יכירו אותו, את ההתמדה שהיתה בו, הנחישות והדבקות במטרה. אנחנו צריכים להעביר את הערכים האלה לדור הבא".