צילום: shutterstock בני זוג מחולון, שהוגש נגדם כתב אישום בגין העסקת עובדת זרה בביתם, עתרו לבית הדין האיזורי לעבודה בתל אביב. הם דורשים לחשוף את הסכמי הפשרה שהושגו במקרים דומים עם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ורעייתו, ועם ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק ורעייתו. אלא שעל פי תגובת המדינה, נגד ויינשטיין וברק כלל לא הוגשו כתבי אישום בנושא, ולפיכך ממילא אין כל הסדר פשרה בעניינם.

האסיר לשב"ס: אני מתכתב קבוע עם הנשיא
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

בני הזוג העסיקו את העובדת מבלי שיהיו בידם היתר וביטוח, והם חוששים מרישום פלילי אם יורשעו בכתב האישום שהוגש נגדם. "לבעל יש עסקים חובקי עולם והוא נדרש להוציא ויזות בהן עליו להצהיר שאין לו רישום פלילי. אם יירשם לחובתו רישום פלילי הרי הדבר יסכן את עסקיו", כתב בא כוחם של בני הזוג בעתירה לבית הדין.

בני הזוג דרשו מבית הדן האיזורי לעבודה בתל אביב שיורה למדינה, בהתאם לחוק חופש המידע, להמציא להם את "הסכמי הפשרה שנערכו עם היועמ"ש וינשטיין ואשתו ועם ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק ואשתו (נילי פריאל) לעניין העסקת עובד זר". הם רצו לדעת האם לברק ולוינשטיין יש גם רישום פלילי, כפי שצפוי להם באם יורשעו.

מנגד טענה המדינה כי לבית הדין לעבודה כלל אין סמכות לדון בבקשות המוגשות בהתאם לחוק חופש המידע, וכי בקשות כאלו יש להגיש לבית הדין לעניינים מינהלים.עוד טענה המדינה כי "אכן בעניינה של גברת וינשטיין ניתן גזר דין במסגרתו של הסדר טיעון והדבר גלוי לעין. בעניינה של הגברת פריאל הרי ההליך עדיין מתנהל בבית המשפט ואין לגביו כל הסכם פשרה. נגד ויינשטיין וברק כלל לא הוגשו כתבי אישום בנושא, ולפיכך ממילא אין כל הסדר פשרה בעניינם".

השופט אורן שגב דן בבקשת בני הזוג ודחה אותה, אחרי שקבע כי אכן לבית הדין לעבודה אין סמכות לדון בה. הוא אמר כי את בקשתם על בני הזוג להגיש בפני הממונה על חופש המידע ברשות הרלוונטית, וכי "המדינה מאפשרת גישה למידע מסוג זה באם יחפצו".